Zobrazit na mapě

Klasicistní architektura ve Františkových Lázních

Památky

Slavné město Františkovy Lázně je nádhernou ukázkou typické lázeňské klasicistní architektury. Díky velkému množství historických dochovaných budov, je vyhlášenou městskou památkovou rezervací. Již od vzniku Františkových Lázní v 18. století bylo dbáno na to, aby celé město bylo vystavěno v jednotném klasicistním a empírovém slohu.

Františkovy Lázně patří k historickému bohatství naší země. Toto proslulé lázeňské město je vybudováno s velkým citem převážně ve stylu klasicismu a je obdivuhodně ucelené do jednoho dokonalého komplexu.

Jakousi páteří Františkových Lázní je Národní třída, která vede k hlavnímu Františkovu prameni. Nad ním je vybudován okouzlující osmiboký pavilón. Pravým klenotem Františkových Lázní je neoklasicistní kolonáda. Ta byla vystavěna na počátku 20. století a je do ní svedeno několik léčivých pramenů. Město je obklopeno anglickými parky, v nichž je možné najít půvabné klasicistní pavilóny s léčivými prameny.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klasicistní architektura ve Františkových Lázních je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klasicistní architektura ve Františkových Lázních je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Dnes zobrazeno 28x

Jednoduše a účelně zařízená chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril ohniště) leží u lesa na kraji horské obce jen 17 km severně od Karlových Varů.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2463
Slavné město Františkovy Lázně je nádhernou ukázkou typické lázeňské klasicistní architektury. Díky velkému množství historických dochovaných budov, je vyhlášenou městskou památkovou rezervací. Již od vzniku Františkových Lázní v 18. století bylo dbáno na to, aby celé město bylo vystavěno v jednotném klasicistním a empírovém slohu.

Dnes zobrazeno 19x

Rezervováno 10. 6.

Zrekonstruovaná stylově zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa, gril) na okraji malé obce v malebné krajině CHKO Český les (turistika) poblíž hranic s Německem.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2323

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Dnes zobrazeno 10x

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Dnes zobrazeno 10x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Dnes zobrazeno 10x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Akceptované poukázky a asociace