Chalupa Břehov

4 ložnice
Domácí zvíře
S bazénem
Maximálně pro 14 osob
Internet v objektu - wifi
Oplocení zahrady
Číslo chalupy: 2166

Rodinná dovolená

Novinka 2021


Pronájem chalupy Břehov - podrobný popis

Velká zemědělská usedlost (původně tvrz ze 14. století a později schwarzenberský dvůr) leží na polosamotě v malebné jihočeské krajině v katastru obce Břehov u silnice. K pronájmu jsou k dispozici 3 pěkně zařízené samostatné apartmány, které se pronajímají společně jedné skupině hostů (max. 14 osob).

Do apartmánů se vstupuje ze dvora. Apartmán č. 1 a č. 2 mají společný vchod a chodbu. Apartmán č. 3 je zcela samostatně.

1-pokojový apartmán č. 1 (42 m2) pro 4 osoby: Z chodby se vstupuje do průchozí kuchyně, ve které jsou k dispozici el. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička, mikrovlnná trouba, el. konvice, stůl, židle a TV. Koupelna disponuje sprchovým koutem, umyvadlem a WC (bojler 60 l). Ložnice je vybavena dvojlůžkem a 2 samostatnými lůžky.

1-pokojový apartmán č. 2 (48 m2) pro 4 osoby: Z chodby se vstupuje do průchozí kuchyně, ve které jsou k dispozici el. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička, mikrovlnná trouba, el. konvice, stůl, židle, 2 křesla a TV. Koupelna disponuje sprchovým koutem, umyvadlem a WC (bojler 60 l). Ložnice je vybavena dvojlůžkem a 2 samostatnými lůžky.

2-pokojový apartmán č. 3 (62 m) pro 6 osob: Předsíň. Následuje průchozí kuchyně, ve které jsou k dispozici el. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička, mikrovlnná trouba, el. konvice, pračka, stůl a židle. Koupelna (vstup z předsíně) disponuje sprchovým koutem, umyvadlem a WC (bojler 80 l). V apartmánu se nachází 2 ložnice: 1/ obytná průchozí se 2 lůžky, gaučem, TV a dětskou postýlkou (možno přemístit) a 2/ s dvojlůžkem a patrovou postelí.

Topení: el. přímotopy. Nekuřácký objekt.

Na uzavřeném dvoře (5000 m2) mohou hosté využít zapuštěný bazén (7 x 3 m), přístřešek s venkovním posezením a šipkami a přenosný gril. U přístřešku se nachází také zahradní kuchyňka (lednička s mrazícím boxem a výčepní zařízení). V přístřešku je zavedeno připojení k internetu (WI-FI). Možnost úschovy jízdních kol v kolárně. Oplocené parkování na dvoře.

Dvůr zemědělské usedlosti je částečně využíván majitelem objektu nebo jeho zaměstnanci. Provoz na statku je však minimální a tak by hosté neměli být nijak zvlášť rušeni.

Domácí zvíře Ne
S bazénem Zapuštěný bazén (7 x 3 m).
Internet v objektu - wifi Ano
Oplocení zahrady Ano
Les u objektu Les je od chalupy vzdálen cca. 500 m.
Dětská postýlka Ano
Dobře vybavená kuchyně 3 stejně vybavené kuchyně: el. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička, mikrovlnná trouba a el. konvice.
Povlečení Ano
Pračka Ano
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v Břehově (1,5 km) nebo v Češňovicích (2 km).
Vzdálenost nákupu Nákupy v Pištíně (1,5 km).

Fakultativní služby

Povlečení je v ceně pobytu. Ručníky a utěrky vzít s sebou.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00

Musíte vidět


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek. Vratná kauce 5000,-Kč.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chalupy Břehov je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chalupy poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chalupy je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Popis okolí chalupy Břehov

 • Vesnička Břehov leží v malebné jihočeské krajině cca. 15 km severozápadně od Českých Budějovic a cca. 10 km jihozápadně od Hluboké nad Vltavou. Zdejší rovinatá krajina, která se jen o několik málo kilometrů jižně zvedá v CHKO Blanský les, nabízí velmi dobré podmínky k cykloturistice, vycházkám do přírody a houbaření. Na své si přijdou také obdivovatelé historických či jiných turistických pamětihodností a zajímavostí. Koupání na rybníce Bezdrev (6 km) nebo na koupalištích v Hluboké nad Vltavou (10 km) nebo v Českých Budějovicích (15 km). Tenisové kurty a golf v Hluboké nad Vltavou (10 km). Krytý bazén, badminton, squash, posilovna a další sportovní aktivity v Českých Budějovicích (15 km). Restaurace v Břehově (1,5 km) nebo v Češňovicích (2 km). Nákupy v Pištíně (1,5 km).

Turistické cíle:

 • Hluboká nad Vltavou (zámek, zoologická zahrada, zámek Ohrada),
 • České Budějovice (historické náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou, Černá věž, hradební věž Železná panna, Rabenštejnská věž, Jihočeské motocyklové muzeum, Muzeum koněspřežky, Muzeum energetiky, katedrála Sv. Mikuláše, Hvězdárna a planetárium, Pivovar Budějovický Budvar, Hopsárium – největší zábavní zastřešený park v jižních Čechách, městský park Stromovka – je hojně využíván cyklisty a inline bruslaři),
 • Holašovice (selská barokní architektura – památka UNESCO),
 • Dívčí Kámen (zřícenina hradu),
 • Kleť (nejvyšší vrchol CHKO Blanský les, lanovka, rozhledna, hvězdárna),
 • Zlatá Koruna (klášter),
 • Český Krumlov (zámek, historické centrum, památka UNESCO, Grafitový důl),
 • Kuklov (nedostavěný pavlánský klášter),
 • Kratochvíle u Netolic (zámek),
 • Chvalšiny (Muzeum Schwarzenberského kanálu),
 • Římov (poutní místo, loretánská kaple, křížová cesta),
 • Rožmberk nad Vltavou (hrad),
 • Vyšší Brod (klášter, Čertova stěna),
 • Lipenská přehrada (koupání, rybaření, plavby lodí),
 • Prachatice (Prachatické muzeum, Muzeum české loutky a cirkusu, Muzeum krajky, městské hradby, rozhledna Libín),
 • Husinec (rodný domek Jana Husa),
 • Vodňany (Městské muzeum, Mostecký mlýn - muzeum mlynářského řemesla, Rybářské muzeum),
 • Protivín (Krokodýlí Zoo),
 • Týn nad Vltavou (Městské muzeum ve zdejším zámku, rozhledna Semenec, plavby lodí po řece Vltavě, soutok Vltavy a Lužnice),
 • Temelín (zámeček Vysoký Hrádek - infocentrum jaderné elektrárny Temelín),
 • Bechyně (zámek, klášter, lázeňský areál, Městské muzeum, Muzeum turistiky, Muzeum Vladimíra Preclíka, první elektrifikovaná železniční trať v republice Tábor - Bechyně, Duhový most - unikátní železobetonový most přes řeku Lužnici, PR Židova strouha),
 • Třeboň (historické centrum, zámek, Schwarzenberská hrobka, rybník Svět, lázeňský areál, pivovar Regent, ...),
 • Šumava (Schwarzenberský plavební kanál, Plešné jezero, Soumarský most, prales Boubín, Chalupská slať, Jezerní Slať, prameny Vltavy, Povydří, další šumavská jezera – Prášilské, Laka, Černé a Čertovo).

Souhrn rekreačních možností v okolí chalupy Břehov

Cyklotrasy v okolí Ano
Koupání a vodní sporty v okolí Koupání na rybníce Bezdrev (6 km) nebo na koupalištích v Hluboké nad Vltavou (10 km) nebo v Českých Budějovicích (15 km).
Tenis v okolí Tenisové kurty v Hluboké nad Vltavou (10 km).
Golf v okolí Golf v Hluboké nad Vltavou (10 km).
Posilovna v okolí Posilovna v Českých Budějovicích (15 km).

V naší nabídce naleznete i další ubytování ve stejné lokalitě jako Chalupa Břehov: Chalupa Jižní Čechy, Chalupa Okolí Českých Budějovic, Chalupa České Budějovice, Chalupa Jihočeský kraj.


Dotazy k pronájmu chalupy Břehov Položit dotaz

 • K pronájmu chalupy Břehov nejsou zatím žádné dotazy.

Hodnocení Hodnoceno 3×

Vybavení objektu
Poměr cena/kvalita
Čistota objektu
Komunikace s DDS
Okolí objektu
Celkové hodnocení
Barbora K. 31. 8. 2022

hodně prostoru venku i uvnitř, jednoduché, praktické vybavení a velmi vstřícný přístup agentury i majitele

Marie Č. 9. 8. 2022

Prostorny dvůr, všude čisto, chládek na pokojích jsme v současných horkých dnech uvítali, moc príjemný majitel se vzorně staral o nás i bazén. Rádi se znovu vrátíme.

Nemáme co vytknout

Zobrazit všechny hodnocení


Související objekty

Akceptované poukázky a asociace