Zobrazit na mapě

Zřícenina Pořešín

Hrady a zámky

Zřícenina hradu Pořešín se nachází na Šumavě, je raritou mezi jihočeskou hradní architekturou. Najdete ji asi čtyři kilometry severně od Kaplice, nad břehem řeky Malše v okrese Český Krumlov. Na hradě můžete navštívit hradní muzeum, kde se dozvíte zajímavosti o středověkém odívání a zbraních. Uvidíte tu autentické věci nalezené přímo na Pořešíně - kostěný korálek, část zbroje, nůž, ostruhy, mince, sud a nejstarší dřevěný trám - pozůstatek konzoly pro záchod, který unikl hradnímu požáru. 

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina Pořešín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina Pořešín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 139 lidí

Pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (pergola, gril, ohniště, trampolína) leží na okraji malé obce v malebné lokalitě na rozhraní CHKO Třeboňsko, Novohradských hor a Českobudějovicka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2206

Chalupa resp. zcela samostatná nově zařízená část zrekonstruované usedlosti s uzavřeným dvorem (stolní tenis, trampolína, posezení, gril) a hřištěm na krásné samotě s výhledy do okolí.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1215

Zrekonstruovaná chalupa k pronájmu se zahradou (pergola, posezení, ohniště) leží na okraji obce mimo zástavbu a je ideální zejména pro ty, kteří hledají samotu, klid, odpočinek a malebnou přírodu.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2120

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (pergola, ohniště) na kouzelné romantické samotě u rybníčku a lesa na ideálním místě pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2148

Pěkná jednoduše zařízená chata s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, gril) leží v malé chatové osadě v malebném údolíčku Jíleckého potoka obklopeném lesy.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1654

S citem zrekonstruovaná poloroubená chalupa se stylovou obytnou místností, uzavřeným dvorem (posezení, gril, ohniště) a vyžitím pro děti na kraji malé obce jen 14 km od Českých Budějovic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2207

Stylový kvalitně zařízený apartmán se samostatným vchodem v nově zrekonstruovaném apartmánovém domě s velkou zahradou (terasa s posezením, jezírko) na malebném místě na kraji malé osady.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1652a

Stylový kvalitně zařízený apartmán se samostatným vchodem v nově zrekonstruovaném apartmánovém domě s velkou zahradou (terasa s posezením, jezírko) na malebném místě na kraji malé osady.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 1652b

Akceptované poukázky a asociace