Zobrazit na mapě

Zámek Frýdlant

Hrad a zámek Frýdlant je vyhlášenou kulturní památkou. Ve sbírkách jsou cenné obrazy od malířů Karla Škréty, Petra Brandla a Václava Vavřince Reinera. Vyhlídková věž zvaná Indica měří padesát metrů a umožňuje návštěvníkům prohlédnout si celý areál z ptačí perspektivy. K zámeckému komplexu patří rozlehlý park s čedičovými skalami.

Na strategicky významném místě na křižovatce důležitých obchodních cest byl již na počátku 13. století vystavěn hrad Frýdlant. Koncem 16. století byla provedena zásadní přestavba původně gotického hradu na renesanční zámek. Zámek Frýdlant je dnes unikátním objektem, ve kterém je spojena architektura středověkého hradu a renesančního zámku.

Prohlídka hradu má dvě trasy. První nás provede reprezentačními prostorami zámku, ale i zámeckou kuchyní s funkčními historickými kamny a grilem, hostinskými pokoji a vrchnostenskou kanceláří. Prohlédnout si můžete i uniformy sloužících. Druhá trasa je věnována rozsáhlé zbrojnici, ve které je více než tisíc zbraní spadajících do doby od 12. století až po první světovou válku. V zámku je umístěna i rozsáhlá sbírka dýmek. 

Foto: Hrad a zámek Frýdlant - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Frýdlant

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Frýdlant je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Frýdlant je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 99 lidí

Stylová chalupa s obytnou místností s biliárdem a pěkně zařízená chata se pronajímají společně jedné skupině hostů a leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril).

6 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1942

Poloroubená místně typická chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v klidné části obce jen 2,5 km od přehrady Fojtka (koupání) a jen 10 km od Liberce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0924

Pěkná jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tichém horském prostředí v blízkosti pouze několika málo dalších chat jen 7 km od centra Liberce (aquapark Bybylon).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1849

Prohlíželo 101 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Velmi pěkně zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) v romantickém lesnatém prostředí Jizerských hor jen 600 m od rozhledny Slovanka a jen 400 m od ski areálu Severák.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1447

Prohlíželo 124 lidí

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malebném prostředí na polosamotě nedaleko lesa přímo na turistické stezce mezi rozhlednami Bramberk a Slovanka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1551

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Akceptované poukázky a asociace