Zobrazit na mapě

Sjíždění Kamenice na pramicích

Přírodní zajímavosti

Jedním z nejzajímavějších míst Českého Švýcarska je říčka Kamenice, která protéká mezi vysokými skalami nepřístupnou krajinou. Až ke konci 19. století byla tato místa zpřístupněna v souvislosti s rozvojem turistického ruchu.

Podél řeky Kamenice je možné projít stezkou, která vede pod mohutnými skalními převisy a tunely, mezi vysokými skalami. Avšak cesta soutěskami, Divokou a Tichou, je možná jen na pramicích. Loďkou s převozníkem se proplouvá kaňonem mezi skalními útvary bizarních tvarů často připomínajících lidské postavy a tváře, jsou zde například Skalní rodina nebo Strážce. Převozník během plavby seznamuje návštěvníky soutěsek s jednotlivými zajímavostmi. Mezi oběma soutěskami  je možné si odpočinout v malé restauraci.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Sjíždění Kamenice na pramicích je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Sjíždění Kamenice na pramicích je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (hřiště, stolní tenis, altánek s posezením a krbem) leží v malé obci na Děčínsku v přitažlivé oblasti NP České Švýcarsko a CHKO Labské Pískovce.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2469

Jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626
Jedním z nejzajímavějších míst Českého Švýcarska je říčka Kamenice, která protéká mezi vysokými skalami nepřístupnou krajinou. Až ke konci 19. století byla tato místa zpřístupněna v souvislosti s rozvojem turistického ruchu.

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Pěkně a účelně zařízená velká chalupa (společenská místnost, sauna) k pronájmu s rozsáhlým pozemkem (gril, ohniště) leží na samotě nedaleko lesa mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 23100

Mimořádně atraktivní roubená chalupa v oplocené zahradě (vířivka, trampolína, posezení, vyžití pro děti) leží na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína, terasa) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Prohlíželo 227 lidí

Malebně do místní přírody zasazená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (trampolína, terasa s posezením, gril, ohniště) téměř na úplné samotě u lesa s výhledem na vrch Vlčí hora s rozhlednou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2467

Dnes zobrazeno 11x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, pergola, gril, trampolína) na okraji obce u lesa s krásným výhledem na horu Jedlová.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2335

Akceptované poukázky a asociace