Zobrazit na mapě

Sjíždění Kamenice na pramicích

Přírodní zajímavosti

Jedním z nejzajímavějších míst Českého Švýcarska je říčka Kamenice, která protéká mezi vysokými skalami nepřístupnou krajinou. Až ke konci 19. století byla tato místa zpřístupněna v souvislosti s rozvojem turistického ruchu.

Podél řeky Kamenice je možné projít stezkou, která vede pod mohutnými skalními převisy a tunely, mezi vysokými skalami. Avšak cesta soutěskami, Divokou a Tichou, je možná jen na pramicích. Loďkou s převozníkem se proplouvá kaňonem mezi skalními útvary bizarních tvarů často připomínajících lidské postavy a tváře, jsou zde například Skalní rodina nebo Strážce. Převozník během plavby seznamuje návštěvníky soutěsek s jednotlivými zajímavostmi. Mezi oběma soutěskami  je možné si odpočinout v malé restauraci.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Sjíždění Kamenice na pramicích je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Sjíždění Kamenice na pramicích je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Prohlíželo 123 lidí

Zrekonstruovaná podstávková chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek) a zahradou (bazén, trampolína, posezení, gril) leží ve šluknovském výběžku nedaleko od Českého Švýcarska.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2240

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Akceptované poukázky a asociace