Zobrazit na mapě

Roubený kostel ve Slavoňově

Asi 4 km od Nového Města nad Metují je vzdálena obec Slavoňov, která se chlubí vzácným roubeným kostelem zasvěceným Janu Křtiteli.

Roubený kostel byl postaven díky bohatým sedlákům Koltačkům z Blažkovic v roce 1553. Původně byl zasvěcen sv. Martinovi. Později v roce 1683 došlo ke změně jména na kostel sv. Jana Křtitele. Roubený kostel prošel mnoha opravami. O záchranu kostela se přičinil bývalý kostelník Václav Suchánek, působící v kostele v letech 1935 – 2000.

V kostele se stále slouží mše, křtiny i pohřby.

Vnitřek kostela zdobí malby, kazatelna a křtitelnice. Malebnost okolí kostela dotváří zvonice se třemi zvony a roubená márnice.

Návštěvu obce Slavoňov můžete spojit s prohlídkou nedalekého poutního místa Rokole.

Fotogalerie - Roubený kostel ve Slavoňově

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Roubený kostel ve Slavoňově je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Roubený kostel ve Slavoňově je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (terasa a pergola s posezením, ohniště, vyžití pro děti) leží v malé obci na Náchodsku nedaleko Pekelského údolí a jen 10 km od vodní nádrže Rozkoš.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2396

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s částečně oplocenou zahradou (velký zapuštěný bazén, zastřešené posezení, gril, ohniště) leží na kraji malé obce jen 2 km od vodní Nádrže Rozkoš.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2397
Unikátní celodřevěný kostel sv. Jana Křtitele stojí na okraji obce Slavoňov v Orlických horách. V interiéru kostela se nachází vzácné lidové barokní malby. V kostelní zvonici je umístěna ojedinělá sada tří zvonů. Jeden z nich pochází z roku 1561. Znalci v oboru je považován za ukázku mistrovského zvonařského umění.

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (bazén, finská sauna, zastřešené posezení, gril) leží u lesa na klidném místě zcela na okraji obce v malebné přírodě Orlických hor.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2380

Nová kvalitně zařízená chata k pronájmu se stylovou obytnou místností a terasou leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, gril, ohniště) jen 1,5 km od zámku Ratibořice a Babiččina údolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2248

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1350

Akceptované poukázky a asociace