Zobrazit na mapě

Ratíškovická železnice a Muzeum ve Vagónu

Ratíškovická železnice a Muzeum ve Vagónu je zajimavým turistickým cílem pro celou rodinu. Bývalá Baťova dráha je již dávno uzavřena, přesto však doporučujeme její návštěvu. Dnes se po trati neprohání vlaky s hnědým uhlím jako dříve, ale šlapací drezíny. Ano, šlapací drezínu si můžete na hodinu vypůjčit a uskutečnit po ní 3 km dlouhou projížďku po Baťově dráze. K dispozici jsou drezíny pro 4 nebo 6 osob, z nichž 2 musí šlapat do pedálů. Šlapací drezínu je potřeba si dopředu objednat.

V Ratíškovicích přímo u půjčovny drezín stojí odstavený vagón, ve kterém se nachází Muzeum ve Vagónu, jehož expozice turisty seznámí s historií Baťovy železniční trati a důlní činností na Hodonínsku. Hnědé uhlí se po Ratíškovické železnici (vlečce) přepravovalo z nedalekých hnědoúhelných dolů do Sudoměřic, odkud pokračovalo po Baťově kanálu až do Otrokovic.

 

Fotogalerie - Ratíškovická železnice a Muzeum ve Vagónu

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Ratíškovická železnice a Muzeum ve Vagónu je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Ratíškovická železnice a Muzeum ve Vagónu je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2125

Pěkný prostorný vinný sklep s ubytováním (chata) s terasou (posezení, gril) leží v osadě vinných sklepů v lukrativní jihomoravské vinařské oblasti. Ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2024

Rezervováno včera

Jednoduše zařízené zcela samostatné podkroví vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2142

Jednoduše zařízené zcela samostatné podkroví vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2141b

Prohlíželo 160 lidí

Malá atypická chata k pronájmu s terasou (posezení, krb) a vinným sklípkem (možnost degustace vína) leží v osadě vinných sklípků na okraji obce jen 11 km od Hodonína. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1102

Jednoduše zařízené zcela samostatné přízemí vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2141a

Kvalitně zařízený vinný sklep s ubytováním (chata) se zastřešenou terasou (posezení, gril) leží v osadě vinných sklepů v lukrativní jihomoravské vinařské oblasti. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2057

Prohlíželo 168 lidí

Nově a velmi pěkně v místním lidovém stylu zrekonstruovaná chata s vinným sklípkem a s velkou oplocenou terasou (venkovní posezení, gril) v osadě vinných sklepů. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1407

Akceptované poukázky a asociace