Zobrazit na mapě

Přehrada Fláje

V roce 1963 byla dokončena stavba přehrady Fláje, vybudovaná na Flájském potoce nedaleko obce Český Jiřetín v Ústeckém kraji v malebném prostředí Krušných hor. Tato přehrada je mimořádná pro svou dutou pilířovou konstrukci, pro kterou se řadí mezi kulturní památky ČR.  

Přehrada Fláje je jak zdrojem pitné vody pro města jako je Most, Litvínov, Krupka a Osek, tak plní protipovodňovou funkci. Její součástí je i malá vodní elektrárna.

Kolem přehrady vede řada turistických stezek a také cyklotrasa. Od roku 2019 je zde zřízeno Informační centrum Fláje. Krásný výhled na Flájskou přehradu nabízí nedaleká Puklá skála, na kterou vede červená turistická stezka.

V blízkosti přehrady Fláje lze navštívit také unikátní technickou památku Flájský plavební kanál.

Fotogalerie - Přehrada Fláje

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přehrada Fláje je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přehrada Fláje je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2217

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2216
Překrásný výhled na Flájskou přehradu se naskytne z nedaleké Puklé skály. U hráze Flájské přehrady od roku 2019 funguje Informační středisko, kde získají turisté bližší informace nejen o této, ale i o dalších severočeských přehradách.

Útulná plně vybavená rodinná chata s krbem k pronájmu leží na oploceném pozemku (vyhřívaný bazén, sauna, vířivka, venkovní krb s posezením, gril a stolní tenis) v chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2215

Prohlíželo 91 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Rezervováno 14. 6.

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitě řešeným pozemkem s venkovním posezením a ohništěm leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 2362

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Pěkně zařízený zrekonstruovaný dům zasazený v obranných hradbách původního městského opevnění k pronájmu s oploceným dvorem (terasa s posezením, markýza, gril) leží v historickém centru Kadaně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2465

Akceptované poukázky a asociace