Obec Kuks leží v krásném Podkrkonošském kraji. O její věhlas se zasloužil především sochař Matyáš Bernard Braun, který zde zanechal své životní dílo. Tento umělec dlouhodobě pracoval pro hraběte Antonína Šporka, jenž mu nechal zařídit velkorysou sochařskou dílnu a na jeho díle rozhodně nešetřil. V Kuksu si tak návštěvníci mohou prohlédnout mnoho Braunových prací, z nichž nejvýznamnější je bezesporu soubor 24 alegorických postav představující lidské ctnosti a neřesti. Překrásné je také sousoší dvou Andělů smrti. Z Braunovy dílny pochází i výzdoba před průčelím kostela Nejsvětější Trojice a hospitálu. Tyto stavby patří k nejvýznamnějším dílům vrcholného baroka v naší zemi. Nedaleko obce Kuks v lese je instalován unikátní pískovcový Betlém. Vede k němu značená turistická cesta.

Fotogalerie - Kuks

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kuks je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kuks je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená prostorná chalupa v neoplocené zahradě (bazén se skluzavkou, stolní tenis, terasa s posezením, gril) na kraji malé obce v malebné přírodě jen 9 km od Babiččina údolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1347

Prohlíželo 114 lidí

Pěkně zařízený mobilní domek s malou přístavbou leží v částečně oploceném areálu (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce v klidné venkovské lokalitě jen 4 km od přírodního koupaliště Dolce.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1870

Cihlová chalupa s kompletně v selském stylu zrekonstruovaným interiérem, s terasou (posezení) a neoploceným pozemkem (bazén, ohniště) se nachází na polosamotě s pěkným výhledem do okolí.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1643

Prohlíželo 112 lidí

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (vířivka, zahradní nábytek, gril, ohniště) v pěkném a klidném prostředí u lesa nad obcí jen 11 km od Safariparku ve Dvoře Králové nad Labem.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0957

Rezervováno 13. 6.

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chalupa ve velké zahradě (posezení, krb) v obci jen 12 km od Trutnova (koupaliště) a jen 30 km od Adršpašsko-teplických skal.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1352

Malá útulně zařízená chata resp. zcela samostatná polovina dvojchaty v zahradě částečně chráněné živým plotem (posezení, gril, ohniště) v chatové rekreační oblasti jen 500 m od přírodního koupaliště.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1445

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1350

Prohlíželo 130 lidí

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Akceptované poukázky a asociace