Obce a města

Téměř na česko-německých hranicích leží lázeňské městečko Jáchymov, známé svou hornickou minulostí. Těžilo se zde stříbro a uran. Byly tu založeny první radonové lázně.

Když bylo na počátku 16. století na území dnešního Jáchymova objeveno stříbro, přilákalo mnoho horníků z Čech i ze Saska a Porýní. Prudce rostl počet přistěhovalců, takže v roce 1533 dosáhl v nově založeném městě počtu 18 000 obyvatel. Město bylo v té době po Praze druhým největším městem v Čechách. Byla zde v roce 1716 založena báňská škola.

Dnes můžeme v Jáchymově obdivovat nejstarší budovu města, Špitální kostel, v jehož interiéru se zachovalo mnoho původních prvků. Dále je to Královská mincovna, ve které je dnes umístěno muzeum. Za pozornost stojí i kostel sv. Jáchyma.

Z města je možné se po mnoha značených turistických cestách vydat na zajímavé vycházky nebo se projet na kole po některé cyklostezce. Jáchymov a jeho okolí oblíbeným zimním rekreačním střediskem. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jáchymov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jáchymov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, zastřešená terasa, krb, vyžití pro děti) leží u lesa v klidné části malé obce v malebném údolí řeky Ohře.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23108
Téměř na česko-německých hranicích leží lázeňské městečko Jáchymov, známé svou hornickou minulostí. Těžilo se zde stříbro a  uran. Byly tu založeny první radonové lázně. Svým malebným okolím Jáchymov láká pěší turisty, ale  je vhodné i pro cykloturistiku a zimní sporty.

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2251

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, ohniště s roštem) leží na okraji obce nad údolím řeky Ohře s výhledem na Doupovské hory jen 6 km od Klášterce nad Ohří (aquapark).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2372

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Akceptované poukázky a asociace