Obce a města

Téměř na česko-německých hranicích leží lázeňské městečko Jáchymov, známé svou hornickou minulostí. Těžilo se zde stříbro a uran. Byly tu založeny první radonové lázně.

Když bylo na počátku 16. století na území dnešního Jáchymova objeveno stříbro, přilákalo mnoho horníků z Čech i ze Saska a Porýní. Prudce rostl počet přistěhovalců, takže v roce 1533 dosáhl v nově založeném městě počtu 18 000 obyvatel. Město bylo v té době po Praze druhým největším městem v Čechách. Byla zde v roce 1716 založena báňská škola.

Dnes můžeme v Jáchymově obdivovat nejstarší budovu města, Špitální kostel, v jehož interiéru se zachovalo mnoho původních prvků. Dále je to Královská mincovna, ve které je dnes umístěno muzeum. Za pozornost stojí i kostel sv. Jáchyma.

Z města je možné se po mnoha značených turistických cestách vydat na zajímavé vycházky nebo se projet na kole po některé cyklostezce. Jáchymov a jeho okolí oblíbeným zimním rekreačním střediskem. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jáchymov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jáchymov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 196 lidí

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Prohlíželo 106 lidí

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Prohlíželo 95 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Prohlíželo 187 lidí

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Akceptované poukázky a asociace