Zobrazit na mapě

Hrad Košumberk

Hrad Košumberk leží na přelomu Polabské nížiny a Českomoravské vrchoviny. Zřícenina hradu je na strmém čedičovém vrchu nad údolím říčky Novohradky.

Hrad byl založený koncem 13. století. Roku 1573 hrad po úderu bleskem vyhořel, byl opraven a začátkem 17. století byla přistavěna renesanční zámecká budova, kde je dnes muzeum. Prohlídka hradu začíná prohlídkou muzea. Návštěvníkům je přístupné jen první patro budovy s expozicí přibližující dějiny hradu. Současně expozice informuje i o dějinách města Luže. Na stěnách visí portréty Slavatů, kteří vlastnili hrad tři století a velkou měrou se zasloužili o jeho rozvoj. Součástí prohlídky je i tzv. Slavatovský sál, který současný vlastník hradu - město Luže využívá ke svatebním obřadům. Prohlídka muzea s průvodcem trvá 45 minut, poté je pro vás zdarma přístupný i zbylý areál hradu. Mimo otvírací dobu je vstup do areálu hradu přísně zakázán.

Fotogalerie hradu Košumberk

Fotogalerie - Hrad Košumberk

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Košumberk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Košumberk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Účelně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) u lesa nad říčkou Krounkou na kraji obce. Ideální k výletům (Žďárské vrchy, Toulovcovy Maštale).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2145

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s velkou terasou (vířivka, posezení, gril) a saunou leží v malé obci v malebném mikroregionu Toulovcovy Maštale (přírodní rezervace, rozhledny …).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2304
Hrad Košumberk leží na přelomu Polabské nížiny a Českomoravské vrchoviny. Zřícenina hradu je na strmém čedičovém vrchu nad údolím Novohradky. Hrad byl založený koncem 13. století a má velmi bohatou historii. Často měnil majitele, nejdéle (třista let) patřil rodu Slavatům; dnes patří obci Luže.

Mimořádně atraktivní bezbariérová chata s krytou terasou, hernou, hřištěm, půjčovnou jízdních kol na kraji chatové osady u lesa v nádherné lokalitě přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1108

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, stolní tenis, posezení) v malé obci na úpatí Žďárských vrchů a nedaleko mikroregionu Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0841

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží u dvou rybníků (pramice, padleboard) na kraji malé vesničky v severní části Českomoravské vrchoviny.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2423

Dnes zobrazeno 19x

Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou a velkou zastřešenou terasou (zapuštěný bazén, vířivka, infrasauna, posezení, gril) v malé obci v kouzelné krajině severní Vysočiny.

7 ložnic / max 19 osob
číslo chalupy: 2342

Pěkně zařízená chalupa (finská sauna, stolní tenis, stolní fotbálek) k pronájmu se zahradou (vyžití pro děti, gril, ohniště) leží na kraji malé vesničky v blízkosti mikroregionu Toulovcovy Maštale.

3 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 2424

Krásně zařízená prostorná chalupa s velkým vyžitím (finská sauna, společenská místnost, biliardový stůl, stolní tenis) k pronájmu s oplocenou zahradou leží na samotě u lesa na úpatí Žďárských vrchů.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 2440

Akceptované poukázky a asociace