Zobrazit na mapě

Zámek Velké Losiny

Při prohlídce zámku Velké Losiny obdivují návštěvníci  Rytířský sál s nádherným kazetovým stropem. Dále jsou zde k vidění historicky velmi cenný příborník z roku 1620 a umělecky zdobená kachlová kamna z roku 1589. V Sále předků se nachází rodinné portréty někdejších majitelů. V Žerotínské zámecké zbrojnici je umístěna bohatá kolekce pistolí a pušek z období 17. až 19. století. Milovníci výtvarného umění jistě ocení zámeckou obrazárnu s díly vlámských, holandských a italských malířů.

V 17. století zámek neblaze proslul procesy s čarodějnicemi, které jsou popsány v Kaplického knize Kladivo na čarodějnice a podle nichž byl natočen i stejnojmenný film režiséra Otakara Vávry.

Foto: Zámek Velké Losiny - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Velké Losiny

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Velké Losiny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Velké Losiny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (pergola s posezením, gril) v chatové osadě pod lesem na okraji obce jen 3 km od lázní Velké Losiny (zámek, termální koupaliště).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1736

Dnes zobrazeno 8x

Prostorná chalupa k pronájmu leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril, ohniště) v přímém sousedství rybníka (rybaření) na okraji obce jen 5 km od lázeňské obce Velké Losiny (koupaliště).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2059

Dnes zobrazeno 8x

Nová mimořádně atraktivní stylově zařízená roubená chalupa na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, posezení, gril, dětský koutek) leží v okrajové části obce jen 3 km od termálního koupaliště.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1636

Pěkná v retro stylu zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa, posezení, krb) leží na klidném a malebném místě v horské chatové osadě nedaleko lesa jen 4,5 km od přehrady Krásné (koupání).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1838

Dnes zobrazeno 21x

Mimořádně pěkná chata s terasou ve velké zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, ruské kuželky) v atraktivní turisticko-rekreační oblasti obklopené lesy jen 300 m od místního ski areálu.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0665

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního ski areálu.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1453a

Dnes zobrazeno 14x

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu na oploceném pozemku v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty a cykloturisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního skiareálu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1453b

Prohlíželo 97 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa v zahradě s bazénem, stolním tenisem a terasou u potoka v klidné části obce v atraktivní krajině Jeseníků (ideální k turistice a lyžování) jen 15 km od lázní Velké Losiny.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0927

Akceptované poukázky a asociace