Zobrazit na mapě

Zámek Mikulov

Hrady a zámky

Na místě původního gotického hradu v Mikulově dnes stojí budova zámku. Původní stavba zámku byla renesanční, později došlo k barokním a klasicistním dostavbám a úpravám.

Dnes v objektu sídlí Regionální muzeum. Je zde několik prohlídkových tras, z nichž nejpozoruhodnější je prohlídka věnující se tradici vinařství a vinohradnictví na Moravě. Je zde například bohatá kolekce lisů na víno. V zámeckém sklepě je unikátní obří sud, který je se svým obsahem 1014 hektolitrů, největším svého druhu na světě. Vešla se do něj celá zámecká kapela, která v něm v minulosti hrávala pro pobavení hostů.

Expozice muzea na mikulovském zámku je možné navštívit od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Mikulov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Mikulov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná rekreační chalupa se zcela uzavřeným dvorem (šipky, ruské kuželky, zahradní domeček s udírnou, posezení) v obci jen 3 km od přehrady Nové Mlýny a jen 7 km od Mikulova (zámek).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0525

Nový moderní rekreační dům se dvorem (posezení, gril) a vinným sklípkem leží na kraji vinařské obce Milovice v atraktivní lokalitě CHKO Pálava nedaleko přehrady Nové Mlýny a jen 8 km od Mikulova.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1904

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Stylově a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1834

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, krb) na kraji obce jen 500 od přehrady Nové Mlýny v těsné blízkosti CHKO Pálava a jen 8 km od Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1310

Pěkně zařízená chata k pronájmu s malou zahradou (terasa s posezením) leží v atraktivní oblasti přímo pod Pálavou v blízkosti Novomlýnských nádrží jen 12 km od Mikulova. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1909

Rezervováno včera

Nový luxusní rekreační domek s terasou nabízí komfortní pronájem v prázdninovém rekreačním areálu (dětské hřiště, stolní tenis) na kraji vinařské obce v atraktivní lokalitě Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1605

Akceptované poukázky a asociace