Zobrazit na mapě

Westernové městečko Stonetown

Turistické zajímavosti

Westernové městečko Stonetown v Kamenici leží nedaleko Humpolce. Je to malé městečko, které se snaží být muzeem osídlování Ameriky. Nápad s městečkem vznikl nedávno, proto je muzeum v dolním patře místní radnice teprve ve vývoji. Expozice nás zavede do roku 1860 až 1865 do občanské války Severu a Jihu. Hlavním tvůrcem a otcem je František Liška zvaný Smokke.

Stonetown leží v malebné části Českomoravské vysočiny, která je ideální pro všechny druhy turistiky, a kde také děti mohou zažít jedinečné táborové dobrodružství. Mezi stálé expozice v městečku patří První občanská banka ve Stonetownu, Sheriff office, General Store, Town hall, Town stable - městské stáje, Boot Hill - místní hřbitov, Místo pro hod nožem, tomahavkem a střelbu z luku.

Pro veřejnost je otevřeno v době akcí, první bývá v květnu a zahájuje sezonu. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Westernové městečko Stonetown je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Westernové městečko Stonetown je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Útulně a pěkně zařízená chata v částečně oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) zcela na kraji obce jen 500 m od rekreačního rybníka a jen 3 km od Humpolce (zřícenina hradu Orlík).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0718

Novostavba chaty k pronájmu se saunou a bohatým vyžitím pro celou rodinu leží na oploceném pozemku v těsné blízkosti rybníku Kachlička (50 m) (přírodní koupání) jen 7 km od Humpolce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2110
Westernové městečko Stonetown se nachází v Kamenici nedaleko Humpolce. Je to malé městečko, které se snaží být muzeem osídlování Ameriky. Mezi stálé expozice patří První občanská banka ve Stonetownu, Sheriff office, Boot Hill - místní hřbitov, Místo pro hod nožem, tomahavkem a další.

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s hernou (stolní tenis) v částečně oplocené zahradě (plocha pro míčové hry, posezení, ohniště) leží na malebné samotě u lesa jen 6 km od Humpolce (koupaliště).

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1859

Prohlíželo 106 lidí

Pěkná účelně zařízená chalupa leží v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé obci v malebné krajině jihozápadní Vysočiny jen 7 km od Pelhřimova s mnoha možnostmi ke krásným výletům do okolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1728

Dnes zobrazeno 12x

Rezervováno 13. 6.

Zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy na okraji malé obce s uzavřeným dvorem (pergola, posezení, krb) a oplocenou zahradou (bazén, trampolína) s okolím ideálním k cykloturistice.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1431

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tiché části obce jen 500 m od místního kláštera v malebné krajině jihozápadní Vysočiny 1 km od přehrady Trnávka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1729

Zcela jednoduše zařízená chalupa na neoploceném pozemku (ohniště) leží na klidném místě na okraji obce v malebné krajině jihozápadní Vysočiny jen 3 km od přehrady Trnávka (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1865

Prostorná roubená chalupa k pronájmu se zimní zahradou a kachlovými kamny leží na oploceném pozemku (koupací jezírko, lehátka, posezení, gril) v obci na centrální Vysočině jen 11 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2212

Akceptované poukázky a asociace