Při návštěvě města Ústí nad Labem můžeme navštívit výletní zámeček Větruše s vyhlídkovou věží a restaurací. Zámeček stojí na kopci v nadmořské výšce 227 m.n.m. nad soutokem řeky Labe a Bíliny. Je odtud krásný výhled na město a okolí.

Základní kámen pro stavbu zámečku se secesními prvky byl položen v roce 1897. Zámeček se postupně stal kulturně-společenským centrem. Bohužel v 80. letech 20 století objekt chátral. V roce 2001 se stalo vlastníkem zámečku město Ústí nad Labem a budova byla zrekonstruována.

Od roku 2010 je možné na zámeček vyjet lanovkou. V areálu zámečku Větruše se nachází rozhledna, dětské hřiště, sportovní areál, přírodní bludiště a zrcadlové bludiště. Vyhlídková věž je otevřena celoročně. U zámečeku začínají 2 naučné stezky: Větruše – Vrkoč a Větruše popraviště - Ústecké podzemí.

Fotogalerie - Větruše

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Větruše je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Větruše je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Akceptované poukázky a asociace