Zobrazit na mapě

Skalní hrad Sloup v Čechách

Hrady a zámky

Na okraji stejnojmenné obce můžeme spatřit 30 metrů vysokou pískovcovou skálu, na které bylo ve 13. století  vybudováno opevnění. V 15. století hrad patřil loupeživému rytíři  Mikešovi Pancířovi ze Smolna, který odsud podnikal loupeživé výpravy do Lužice.  

Skalní hrad Sloup vznikl tak, že byly ve skále vytesány chodby, místnosti a dokonce i skalní kostel. Po dobytí a zničení hradu v 15. století se zde usadili poustevníci, kteří hrad postupně upravili do současné podoby.

Na jedné z vyhlídkových teras na vrcholu skály stojí socha poustevníka žijícího v nedaleké jeskyni. Na skálu lze vystoupat Rytířskými schody a prohlédnout si poustevnické cely, hladomornu, křížovou chodbu, kapli nebo umělé jeskyně.

Konají se zde různé výstavy a v turistické sezoně i koncerty ve skalní kapli, kde je možné rovněž uspořádat svatební obřad. Na vyhlídkové terase se mohou návštěvníci obdivovat krásnému výhledu na panorama Lužických hor.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skalní hrad Sloup v Čechách je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Skalní hrad Sloup v Čechách je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 14x

Velká turistická chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, volejbalové hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v naprostém soukromí, obklopena jen přírodou Lužických hor.

15 ložnic / max 52 osob
číslo chalupy: 2170

Dnes zobrazeno 8x

Stylově zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril) v obci v atraktivní krajině Lužických hor a je ideální pro rodinnou dovolenou.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2229

Dnes zobrazeno 9x

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Dnes zobrazeno 22x

Zrekonstruovaný jednoduše zařízený rekreační objekt v oplocené zahradě (posezení, ohniště) jen 50 m od koupaliště a jen 500 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Cykloturistika.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9932

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Dnes zobrazeno 20x

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Dnes zobrazeno 18x

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Dnes zobrazeno 49x

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Akceptované poukázky a asociace