Obce a města

Městskou památkovou rezervaci Prachatice ocení především milovníci historie a architektury. V historickém centru je mnoho nádherných renesančních domů. Průčelí Staré radnice je zdobené krásnými sgrafity stejně jako Písecká neboli Dolní brána, která se může pochlubit také původním cimbuřím. Z 16. století se dochovala renesanční parkánová hradba.

Dominantou města je bezesporu kostel Svatého Jakuba z počátku 14. století. Zajímavé muzeum historie Prachatic je umístěno v Sitrově domě, otevřeno je od března do prosince. Půvabná stálá výstava je v Poštovní ulici v Muzeu krajek. Expozice seznámí návštěvníky s ručním paličkováním krajek, s jejich použitím nejen na lidových krojích a je zde k vidění i taková kuriozita, jako je kovová krajka. Výstava je přístupná veřejnosti od dubna do října a v prosinci.

Město v době své největší slávy bylo významnou zastávkou na Zlaté stezce. Toto období si prachatičtí každoročně připomínají Slavnostmi Zlaté stezky.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Prachatice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Prachatice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 143 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (trampolína, terasa, ohniště) leží v malebné lokalitě chatové osady na kraji obce nedaleko lesa jen 300 m od přírodního koupaliště.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1867

Prohlíželo 184 lidí

Pěkná jednoduše zařízená malá chata v oplocené zahradě (terasa, zahradní nábytek, ohniště) v pěkné lokalitě chatové osady na kraji obce nedaleko lesa jen 300 m od přírodního koupaliště.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1501

Prohlíželo 92 lidí

Pěkně a účelně zařízená chalupa k pronájmu se 2 uzavřenými dvorky a velkou oplocenou zahradou (posezení, stolní tenis, ohniště) se nachází v malebné krajině šumavského předhůří.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1624

Luxusně zařízená podkrovní zcela samostatná část chalupy s uzavřeným dvorem (terasa, posezení, gril, ohniště) na nádherné samotě uprostřed luk a lesů. Ideální k odpočinku. Cykloturistika.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1334

Jednoduše zařízená chata na malebné polosamotě nedaleko lesa a soustavy rybníčků v pěkném areálu 3 rekreačních objektů (bazén, stolní tenis, trampolína, dětský koutek) asi 5 km od Vodňan.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1131a

Stylově zrekonstruovaná chalupa na neoploceném pozemku (posezení, gril) v malé osadě na atraktivním místě v Národním parku Šumava s překrásným výhledem na okolní hory jen 12 km od přehrady Lipno.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1540

Prohlíželo 184 lidí

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu z konce 18. století udržovaná v dobovém skromném stylu s uzavřeným dvorkem (posezení, ohniště) leží v malé obci jen 2 km od města Vodňany. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2149

Atypicky s nádechem historie zařízený samostatný apartmán na zámku s uzavřeným nádvořím a oplocenou zahradou (pergola, posezení, gril, ohniště) v krásné lokalitě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 1130

Akceptované poukázky a asociace