Obce a města

Městskou památkovou rezervaci Prachatice ocení především milovníci historie a architektury. V historickém centru je mnoho nádherných renesančních domů. Průčelí Staré radnice je zdobené krásnými sgrafity stejně jako Písecká neboli Dolní brána, která se může pochlubit také původním cimbuřím. Z 16. století se dochovala renesanční parkánová hradba.

Dominantou města je bezesporu kostel Svatého Jakuba z počátku 14. století. Zajímavé muzeum historie Prachatic je umístěno v Sitrově domě, otevřeno je od března do prosince. Půvabná stálá výstava je v Poštovní ulici v Muzeu krajek. Expozice seznámí návštěvníky s ručním paličkováním krajek, s jejich použitím nejen na lidových krojích a je zde k vidění i taková kuriozita, jako je kovová krajka. Výstava je přístupná veřejnosti od dubna do října a v prosinci.

Město v době své největší slávy bylo významnou zastávkou na Zlaté stezce. Toto období si prachatičtí každoročně připomínají Slavnostmi Zlaté stezky.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Prachatice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Prachatice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 14x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (trampolína, terasa, ohniště) leží v malebné lokalitě chatové osady na kraji obce nedaleko lesa jen 300 m od přírodního koupaliště.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1867

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně a účelně zařízená chalupa k pronájmu se 2 uzavřenými dvorky a velkou oplocenou zahradou (posezení, stolní tenis, ohniště) se nachází v malebné krajině šumavského předhůří.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1624

Podkrovní apartmán je součástí menšího statku a nabízí pronájem na krásné odlehlé samotě v Pošumaví, která přímo vybízí k cyklovýletům nebo toulkám krajinou rybníků a historických míst jižních Čech.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2172

Luxusně zařízená podkrovní zcela samostatná část chalupy s uzavřeným dvorem (terasa, posezení, gril, ohniště) na nádherné samotě uprostřed luk a lesů. Ideální k odpočinku. Cykloturistika.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1334

Jednoduše zařízená chata na malebné polosamotě nedaleko lesa a soustavy rybníčků v pěkném areálu 3 rekreačních objektů (bazén, stolní tenis, trampolína, dětský koutek) asi 5 km od Vodňan.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1131a

Velmi pěkná rodinná chata s krbem k pronájmu leží v chatové oblasti na udržovaném travnatém pozemku (posezení, krb s udírnou, gril). Polohou ideální pro milovníky přírodního koupání a rybaření.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2176

Prostorný kvalitně zařízený apartmán ve sníženém přízemí rodinného domu se samostatným vchodem i samostatnou zahradou (pergola s posezením a grilem) na okraji města s výhledem na šumavské kopce.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2271

Stylově zrekonstruovaná chalupa na neoploceném pozemku (posezení, gril) v malé osadě na atraktivním místě v Národním parku Šumava s překrásným výhledem na okolní hory jen 12 km od přehrady Lipno.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1540

Akceptované poukázky a asociace