Zobrazit na mapě

Lužické hory

Přírodní zajímavosti

Na severu Čech se mezi Děčínem a Libercem nachází Lužické hory. Je to rozlohou menší pohoří na hranici s Německem. Ani výška jeho vrcholů není velká. Nejvyšší hora Luž měří 793 metrů nad mořem. Přesto je to velmi půvabná krajina, která je díky přírodním podmínkám bohatá na vodu. 

V Lužických horách pramení mnoho řek a potoků. Převážná část Lužických hor je zalesněna. Převažují zde smrky a borovice, rostou tu však i listnaté stromy buky, duby, javory a další druhy, takže na podzim stráně hýří všemi barvami. V tomto pohoří se vyskytuje i mnoho druhů zvěře, nejzajímavější je zřejmě výskyt kamzíků, dovezených sem z Alp.

Zachovalo se zde několik zřícenin hradů, nejznámější z nich je Tolštejn nebo Kamenný hrad, kde je i vyhlídková věž.  Na Jedlové je otevřen hostinec, jehož součástí je zrekonstruovaná rozhledna. Území Lužických hor, je protkáno řadou turistických cest a naučných stezek, vhodných pro ne příliš náročnou pěší turistiku. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lužické hory je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lužické hory je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa s posezením, gril) leží u potoka v obci s možností krásných výletů do Lužických hor, do NP České Švýcarsko nebo do Německa.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2312
Na severu Čech se mezi Děčínem a Libercem nachází Lužické hory. Je to rozlohou menší pohoří na hranici s Německem. Ani výška jeho vrcholů není velká. Nejvyšší hora Luž měří 793 metrů nad mořem.

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Dnes zobrazeno 14x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, pergola, gril, trampolína) na okraji obce u lesa s krásným výhledem na horu Jedlová.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2335

Dnes zobrazeno 8x

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0956

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Akceptované poukázky a asociace