Zobrazit na mapě

Lužické hory

Přírodní zajímavosti

Na severu Čech se mezi Děčínem a Libercem nachází Lužické hory. Je to rozlohou menší pohoří na hranici s Německem. Ani výška jeho vrcholů není velká. Nejvyšší hora Luž měří 793 metrů nad mořem. Přesto je to velmi půvabná krajina, která je díky přírodním podmínkám bohatá na vodu. 

V Lužických horách pramení mnoho řek a potoků. Převážná část Lužických hor je zalesněna. Převažují zde smrky a borovice, rostou tu však i listnaté stromy buky, duby, javory a další druhy, takže na podzim stráně hýří všemi barvami. V tomto pohoří se vyskytuje i mnoho druhů zvěře, nejzajímavější je zřejmě výskyt kamzíků, dovezených sem z Alp.

Zachovalo se zde několik zřícenin hradů, nejznámější z nich je Tolštejn nebo Kamenný hrad, kde je i vyhlídková věž.  Na Jedlové je otevřen hostinec, jehož součástí je zrekonstruovaná rozhledna. Území Lužických hor, je protkáno řadou turistických cest a naučných stezek, vhodných pro ne příliš náročnou pěší turistiku. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lužické hory je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lužické hory je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Prohlíželo 118 lidí

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Akceptované poukázky a asociace