Zobrazit na mapě

Pevnost Königstein - Německo

Pevnost Königstein se tyčí na stejnojmenném vrchu nad řekou Labe asi 12 km od česko-německých hranic (od hraničního přechodu Hřensko).

Pevnost se rozkládá na ploše téměř deseti hektarů a její hradby měří více než dva kilometry. Mohutnou pevnost nenavštěvují pouze milovníci vojenské historie, mnoho zajímavostí zde najdou i ostatní návštěvníci. V areálu pevnosti je ojedinělá studna, vyhloubená v letech 1563 - 1569  do hloubky 152,5 m, která má šířku 3,5 m. V současnosti je v pevnosti expozice děl z 15. až 18. století, ale i expozice moderních zbraní. Pořádá se zde pravidelně mnoho zajímavých výstav a kulturních akcí. Procházka kolem hradeb zavede návštěvníky na místa s překrásným výhledem na celé malebné okolí včetně údolí řeky Labe a Krušných hor. Pevnost Königstein je veřejnosti otevřena po celý rok.

Výlet k pevnosti Königstein lze propojit s návštěvou Drážďan a lázní Bad Schandau.

Fotogalerie - Pevnost Königstein - Německo

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Pevnost Königstein - Německo je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Pevnost Königstein - Německo je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Prohlíželo 92 lidí

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Velmi pěkná roubená chalupa k pronájmu v ohrazené zahradě (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, ohniště) v malebné atraktivní lokalitě na kraji malé obce nedaleko Jetřichovických skal.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1569

Rezervováno 30. 7.

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 30. 7.

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Akceptované poukázky a asociace