Zobrazit na mapě

Arboretum Bílá Lhota

Parky a zahrady

Arboretum Bílá Lhota bylo založeno na počátku 18. století, když byl přestavován místní zámek. Původně zde byly vysazeny jen domácí dřeviny. V roce 1926 se parku ujal významný dendrolog Quido Riedel, který je rovněž autorem projektu arboreta Nový Dvůr u Opavy. Nechal zde vysadit bezmála pět set druhů cenných jehličnanů, listnatých stromů a okrasných dřevin z Japonska, Číny, Severní Ameriky a Malé Asie.

V současné době je arboretum Bílá Lhota výletním místem, kde návštěvníci najdou klid a odpočinek v překrásném romantickém prostředí. Zajímavostí je, že dodnes se zde dochovalo dvě stě čtyřicet dřevin z výsadby Quida Riedla. Arboretum je přístupné od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Arboretum Bílá Lhota je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Arboretum Bílá Lhota je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), zastřešenou terasou a grilem leží na oplocené zahradě na klidném krásném místě u lesa na okraji obce.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2330

Prohlíželo 128 lidí

Kvalitně zařízený prázdninový bungalov (chata) k pronájmu leží zcela na okraji obce v oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) jen 200 od lesa, 1 km od koupaliště a 6,5 km od hradu Bouzov.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2001
Arboretum v Bílé Lhotě je výborným turistickým cílem pro ty, kteří hledají relaxaci v přírodním prostředí. Vzácné cizokrajné dřeviny, kamenné cestičky, romantická zákoutí a dřevěné lavičky, to vše je zde připraveno pro návštěvníky Arboreta. V létě se zde pořádají výstavy a koncerty pod širým nebem.

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s terasou (posezení, gril) a stylovou obytnou místností s krbem leží v kouzelné kopcovité krajině Drahanské vrchoviny jen 14 km od hradu Bouzov.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2331

Kvalitně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (vířivka, sauna, posezení, gril) leží na okraji rekreační obce na malebném místě u lesa a je ideální pro rodinnou dovolenou po celý rok.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1958

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v částečně oplocené zahradě leží v chatové osadě v blízkosti přehrady Na Jahodné (koupání) v malebné krajině Zábřežské vrchoviny na úpatí Jeseníků.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1925

Prohlíželo 92 lidí

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, lavičky, gril) leží na kraji obce v malebné na lesy bohaté krajině jen 7 km od Moravské Třebové (aquapark). Cykloturistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0955

Dnes zobrazeno 11x

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu se saunou a stolním fotbalem v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, dětský koutek, gril) v malebné tiché lokalitě na kraji malé podhorské obce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1543

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Akceptované poukázky a asociace