Výlety Beskydy

Hrad Štramberk - BeskydyTuristika v Beskydech se rozvíjí především díky zachovalé horské přírodě a tradicím, které se na Valašsku a v Beskydech zachovávají dodnes. Na území Moravskoslezkých Beskyd se nachází největší chráněná krajiná oblast v České republice CHKO Beskydy. CHKO má rozlohu více jak 1100 km2. Les tvoří více jak 70% tohoto území.   

Pokud si vyberete ubytování pro dovolenou z našeho katalogu chaty a chalupy Beskydy, doporučujeme Vám podniknout následující výlety.

Tipy na výlet

 • Radhošť se sochou pohanského boha Radegasta: Nedaleko (6 km) od Rožnova pod Radhoštěm cestou z Pusteven na horu Radhošť, můžete obdivovat sochu slovanského boha Radegasta. Na Radhošti stojí i kaple a sousoší svatého Cyrila a Metoděje.
 • Pustevny: Nedaleko Radhoště se nachází horské sedlo Moravskoslezkých Beskyd pojmenované po poustevnících z 19. století - Pustevny. Zde můžete obdivovat především zachovalé dřevěné stavby typické pro lidový sloh, který se používal v lidové beskydské architektuře 19. století. Na Pustevny vede sedačková lanovka a je zde také lyžařské středisko.    
 • Lysá hora: Nejvyžším vrcholem Moravskoslezkých Beskyd je Lysá hora (1323 m n. m). Charakteristickým znakem Lysé hory je televizní vysílač umístěný na jejím vrcholu, který je vidět z dalekého okolí. 
 • Valašské muzem v přírodě Rožnov pod Radhoštěm:  - Národní kulturní památka nazývaná také Valašský skanzen se nachází přímo v Rožnově pod Radhoštěm. Nejobdivovanější částí muzea je dřevěné městečko, které bylo otevřeno již v roce 1925. Valašské muzeum mapuje lidové tradice na Valašsku. Pořádají se tu akce spojené právě s tradičními řemesly a lidovými zvyky. 
 • Tarzanie horský lanový park: Největší horský lanový park v České republice se nachází nedaleko Trojanovic. V lanovém parku můžete pozvednout hladinu adrenalinu a zažít neopakovatelné zážitky a trochu strachu z výšek.
 • Technické muzeum Tatra v Kopřivnici: Technické muzeum Tatra je součástí Regionálního muzea v Kopřivnici. Muzeum mapuje slavnou historii nákladních automobilů  a značky TATRA.
 • Hrad Štramberk - Štramberská trúba: Výraznou dominantou obce Štranberk je kruhová věž místního hradu, takzvaná Štramberská trúba (lidově kulatina). Věž hradu je využívána jako turistická rozhledna do okolního Valašského království. Místní s oblibou říkají, že se jedná o strážní hrad Valašekého králoství.       
 • Jeskyně Šipka: Nedaleko obce Štramberk se nachází původně krasová jeskyně Šipka. Jeskyně se proslavila především díky bohatým nálezům prehistorických kostí zvířat a čelisti neandertálského dítěte. Jeskyně je zdarma celoročně volně přístupná. 

Cyklostezka Bečva a Beskydy na kole

Beskydy jsou také oblíbeným místem pro cykloturistiku. Vzhledem k horskému rázu krajiny je třeba počítat i s náročnějšími pasážemi cyklotras. Milovníky kol  je hojně využívasná cykloztezka Bečva, která sleduje řeku Bečvu od jejich pramenů až po soutok s Moravou. Celková délka cyklostezky je 160 km.  

Lyžování Beskydy

V době zimní dovolené je v Beskydech k dispozici celá řada lyžařských středisek. V posledních letech vznikly nebo byly výrazně zmodernizovány lyžařské areály, které jsou vhodné pro dovolenou rodin s dětmi, ale i pro náročnější lyžaře. Níže je seznam nejznáměších lyžařských středisek v Beskydech. 

Lyžařské areály a sikcentra v Beskydech

 • Lyžařské středisko Pustevny
 • Ski Areál Bílá 
 • Ski areál Soláň
 • Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích
 • Ski areál Kyčerka 
 • Ski centrum Kohútka

Související chaty a chalupy

Chalupa Hutisko - Solanec

Stylová velmi pěkná chalupa k pronájmu leží na velkém neoploceném pozemku (terasa, posezení, gril) na kraji obce na malebném místě pod lesem v...

4 ložnice / max 8 osob
Číslo chalupy: 2072
od 14 847
za pronájem na týden
Prohlíželo 168 lidí
Uložit chalupu Zobrazit detail
4 ložnice / max 8 osob

Chalupa Huslenky

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy (apartmán) nabízí pronájem v oplocené zahradě (posezení, gril) v malebném údolí říčky Kychová přímo na...

1 ložnice / max 4 osoby
Číslo chalupy: 1544
od 7 273
za pronájem na týden
Uložit chalupu Zobrazit detail
1 ložnice / max 4 osoby

Chalupa Karolinka-Stanovnice

Zrekonstruovaná valašská chalupa v pěkné zahradě (stolní tenis, posezení, ohniště) na malebné polosamotě pod lesem u potoka v romantickém horském...

4 ložnice / max 9 osob
Číslo chalupy: 1156
od 14 315
za pronájem na týden
Prohlíželo 164 lidí
Uložit chalupu Zobrazit detail
4 ložnice / max 9 osob

Chata Velké Karlovice

Malá útulně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril) na romantickém místě zcela na kraji obce u lesa a horského potoka v turistické...

2 ložnice / max 4 osoby
Číslo chaty: 1153
od 8 316
za pronájem na týden
Uložit chatu Zobrazit detail
2 ložnice / max 4 osoby

Chalupa Nový Hrozenkov

Stylová nově zrekonstruovaná valašská chalupa v neoplocené zahradě (trampolína, dětský koutek, posezení, ohniště) na kraji obce u lesa jen 100 m od...

3 ložnice / max 9 osob
Číslo chalupy: 0947
od 14 847
za pronájem na týden
Uložit chalupu Zobrazit detail
3 ložnice / max 9 osob

Chalupa Karolinka-Stanovnice

Velmi pěkná chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) na malebné valašské polosamotě nedaleko lesa v atraktivní turistické...

1 ložnice / max 6 osob
Číslo chalupy: 1910
od 11 452
za pronájem na týden
Uložit chalupu Zobrazit detail
1 ložnice / max 6 osob

Chata Velké Karlovice

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (zastřešené posezení, gril, dětský koutek) v obci v atraktivní turistické oblasti jen 500 m od koupaliště a...

3 ložnice / max 8 osob
Číslo chaty: 1155
od 11 431
za pronájem na týden
Uložit chatu Zobrazit detail
3 ložnice / max 8 osob

Chalupa Nový Hrozenkov

Valašská stylová dřevěnice s terasou (posezení, krb) na kraji obce blízko lesa v malebné krajně Beskyd na atraktivním místě jen 3 km od horského...

1 ložnice / max 6 osob
Číslo chalupy: 1202
od 11 732
za pronájem na týden
Prohlíželo 376 lidí Rezervováno 28. 2.
Uložit chalupu Zobrazit detail
1 ložnice / max 6 osob
Vyberte si chatu pro dovolenou

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.