Chalupa Poříčí

1 ložnice
Domácí zvíře
S bazénem
Maximálně pro 4 osoby
Oplocení zahrady
Internet v objektu - wifi
Číslo chalupy: 1055

Rodinná dovolená


Pronájem chalupy Poříčí - podrobný popis

Pěkně zařízená 2-pokojová chalupa (60 m2) pro 4 osoby na kraji malé osady ležící v malebném údolí řeky Želivky. Zádveří. Průchozí obytný pokoj (30 m2) je vybaven gaučem, jídelním koutem, krbem, dětským kulečníkem, elektronickým terčem, TV+SAT, DVD přehrávačem a Hi-Fi věží. V kuchyni (8 m2) je k dispozici el. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička s mrazícím boxem, mikrovlnná trouba, kávovar a el. konvice. Koupelna se sprchovým koutem a WC – bojler 80 l. Ložnice (16 m2) se 4 lůžky, TV a videem. Možnost připojení k internetu (WI-FI). Vytápění: dřevem v krbu nebo el. přímotopy. Na oplocené zahradě (1000 m2), která je stodolou opticky rozdělena na dvě části, se nachází zahradní bazén (Ø 3 m, hloubka 0,7 m), pergola s venkovním posezením a zahradním krbem. K dispozici je petanque a kroket. Oplocené parkování. Povolena jsou pouze malá psí plemena (do 30 cm)!

Malé domácí zvíře Domácí zvíře za poplatek 350,-Kč/zvíře/týden. Více o pobytech se psy.
S bazénem Ano
Oplocení zahrady Ano
Internet v objektu - wifi Ano
Les u objektu Les je od chalupy vzdálen asi 100 m.
Krb Ano
Dobře vybavená kuchyně El. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička s mrazícím boxem, mikrovlnná trouba, kávovar a el. konvice.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Ano
Satelit Ano
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v Želivě (3 km)

Popis objektu majitelem

Chalupa je nově zrekonstruovaná, ideální pro čtyřčlennou rodinu. Hostům se velice líbí venkovní posezení pod zastřešenou pergolou (6 m x 4,5 m), která je situována na jižní stranu. Ze severní strany je pak kryta rozsáhlou kamennou zdí. Opékat a grilovat proto můžete prakticky za každého počasí. V parných letních dnech zcela jistě využijete bazének na udržované zahradě, která poskytne útočiště Vám i Vašim dětem - možné i stanování.

Fakultativní služby

Povlečení v ceně. Ručníky a utěrky vzít s sebou.

Příjezd/Odjezd

16.00-19.00 / 8.00-10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 0,-Kč/osoba/den. Spotřeba el. energie. Vratná kauce 2000,-Kč. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden. Povolena jsou pouze malá psí plemena (do 30 cm)!

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chalupy Poříčí je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chalupy poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chalupy je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Popis okolí chalupy Poříčí

Malá osada Poříčí leží na Českomoravské vrchovině cca. 14 km západně od Humpolce v malebném údolí řeky Želivky. Zdejší zvlněná krajina je vhodná pro cykloturisty, k vycházkám do přírody, stejně tak k výletům za historickými památkami. Koupání na přehradě Trnávka (4 km) nebo na koupalištích v Humpolci (14 km) nebo Pelhřimově (17 km). Tenisové kurty, jízda na koni a posilovna v Humpolci (14 km). Krytý bazén v Pelhřimově (17 km). Rybaření na přehradě Trnávka (4 km) nebo v místě v řece Želivka (50 m). Restaurace a nákupy v Želivě (3 km). Turistické cíle: Želiv (klášter), Pelhřimov (Muzeum rekordů a kuriozit), Orlík (zřícenina hradu), Lipnice nad Sázavou (mohutná zřícenina gotického hradu, muzeum Jaroslava Haška, každoročně se zde koná festival Haškova Lipnice, folkové festivaly), Ledeč nad Sázavou (hrad), Světlá nad Sázavou (zámek, brusírna skla, východisko do Posázaví, Stvořidla – kaňon Sázavy), Kámen (hrad), Obrataň (úzkorozchodná železnice), Choustník (hrad), Chýnov (Chýnovská jeskyně).

Tipy od majitele

Malebná vesnička Poříčí se nachází v překrásném údolí Vysočiny cca. 3 km od města Želiv (západně od Humpolce). Kolem obce čítající pouze osm stálých obyvatel protéká řeka Želivka. Osada je konečná, obklopená skalami a lesy. Zdejší podmínky jsou tedy vhodné k procházkám do přírody, koupání, stanování, návštěvám historických památek nebo k provozování lecjakého sportu. V místních lesích každoročně dozrávají borůvky, vášniví houbaři si také přijdou na své. Želiv láká turisty především z historického hlediska. Hlavní dominantou Želiva je premonstrátský klášter, který je zpřístupněn veřejnosti a jehož historie sahá až do 1. poloviny 12. století. Dále máte možnost navštívit letní kino či posedět v jedné ze tří restaurací. Velmi oblíbená je cyklotrasa (č. 161) podél řeky ze Želiva na sedlickou elektrárnu a dále.


Vyhledávané turistické cíle:

Humpolec (14 km) - zřícenina hradu Orlík, kostel sv. Mikuláše, Muzeum Dr. Aleše Hrdličky (stálá antropologická expozice Původ a vývoj člověka), koupaliště Žabák (pro nejmenší, mládež i dospělé + možnost dalších aktivit), Hlinikárium (znáte z filmu Marečku, podejte mi pero).

Pelhřimov (17 km) - Muzeum rekordů a kuriozit, kostel sv. Bartoloměje, Muzeum strašidel (zejména pro děti), nově zrekonstruovaný zámek se šatlavou, stezka po stavebních slozích, Síň Lipských (expozice o životě a díle Lipských, ukázky jejich známých filmových scén).

Pacov (20 km) - Městské muzeum Antonína Sovy, kaple sv. Anny, hřbitov německých vojenských zajatců.

Jihlava (37 km) - Zoo, Vodní ráj, dům Gustava Mahlera.

Souhrn rekreačních možností v okolí chalupy Poříčí

Cyklotrasy v okolí Ano
Koupání a vodní sporty v okolí Přehrada Trnávka (4 km), koupaliště v Humpolci (14 km) nebo Pelhřimově (17 km), krytý bazén v Pelhřimově (17 km)
Rybaření v okolí Rybaření na přehradě Trnávka (4 km) nebo v místě v řece Želivka (50 m)
Jízda na koni v okolí Jízda na koni v Humpolci (14 km)
Tenis v okolí Tenisové kurty v Humpolci (14 km)
Posilovna v okolí Posilovna v Humpolci (14 km)

Dotazy k pronájmu chalupy Poříčí Položit dotaz

Vloženo: 5.1.2020

Dobry den, mama psa, ktery meri 40 cm. Bylo by mozne dat vyjimku (treba i za priplatek)? S pozdravem Andrej Podhradsky

Vážený pane Podhradský,

děkujeme Vám za Váš dotaz k pronájmu chalupy 1055 Poříčí. Je nám líto, ale na této chalupě jsou povolena pouze malá psí plemena (do 30 cm měřeno v kohoutku). Větší psí plemena nejsou na této chalupě povolena. Výjimku bohužel nelze udělit. Děkujeme za pochopení.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím bezplatné zákaznické linky 800 101 127 každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hodin nebo e-mailem.

Vloženo: 4.3.2019

Dobrý den, Nevadí pes středního vzrůstu? Cca 60cm v kohoutku. Děkuji

Vážená paní Chovančíková, 

děkujeme Vám za Váš dotaz na chalupu Poříčí č. 1055.

U tohoto objektu jsou povolena jsou pouze malá psí plemena (do 30 cm)! Výjimku nelze udělit. 

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem. 

Zobrazit všechny dotazySouvisející objekty

Akceptované poukázky a asociace