Chalupa Hořice na Šumavě

3 ložnice
Domácí zvíře
Lyžování v okolí
Maximálně pro 9 osob
Internet v objektu - wifi
Oplocení zahrady
Číslo chalupy: 1541

Rodinná dovolená

Novinka 2015

Chata na víkend


Pronájem chalupy Hořice na Šumavě - podrobný popis

Stylově a velmi pěkně zařízená 4-pokojová chalupa (124 m2) k pronájmu pro max. 9 osob na kraji malé pošumavské obce. Chodba. V obytné kuchyni (19 m2) je k dispozici el. sporák (4 varné jednotky, trouba), lednička s mrazícím boxem, myčka na nádobí, mikrovlnná trouba, el. konvice, krbová kamna, jídelní kout a TV. V přízemí chalupy se dále nachází koupelna s rohovou vanou a WC – bojler 160 l. Z chodby pak vede schodiště do prvního patra, kde je k dispozici koupelna se sprchovým koutem a WC – bojler 160 l a 2 samostatné ložnice: 1/ (24 m2) se 4 lůžky a TV a 2/ (30 m2) se 3 lůžky, stolem, židlemi, TV a dětským koutkem. Z druhé ložnice vedou dále schody do podkrovní otevřené ložnice (galerie) se 2 lůžky. Z chodby v prvním patře se vstupuje také na terasu ze stolním tenisem. Terasa je opatřena ochranou sítí tak, aby míček nepadal z terasy dolů na zahradu. V objektu je zaveden internet (WI-FI). Centrální el. topení + dřevem v krbových kamnech. Nekuřácký objekt. V objektu se nacházejí snížené stropy a futra! Na oplocené zahradě (1800 m2) mohou hosté využít zastřešené venkovní posezení, ohniště a dětský koutek (houpačka, skluzavka, pískoviště). Oplocené parkování. Kdo nechce během dovolené využívat auto, má ideální možnost podnikat výlety také vlakem. Vlaková zastávka je od chalupy vzdálena jen 70 m. Cílem výletu vlakem tak může být jak Český Krumlov tak přehrada Lipno. Blízkost železnice klid a pohodu na chalupě nijak nenarušuje!

Domácí zvíře Domácí zvíře za poplatek 350,-Kč/zvíře/týden. Více o pobytech se psy.
Internet v objektu - wifi Ano
Oplocení zahrady Ano
Stolní tenis v objektu Ano
Les u objektu Les je od chalupy vzdálen cca. 1 km.
Krb Krbová kamna v kuchyni.
Dobře vybavená kuchyně El. sporák (4 varné jednotky, trouba), lednička s mrazícím boxem, myčka na nádobí, mikrovlnná trouba a el. konvice.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Ano
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v místě (0,4 km).

Fakultativní služby

Povlečení, ručníky a utěrky jsou v ceně pobytu.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 12,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 2000,-Kč (vratná kauce na Silvestra 4000,-Kč). Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chalupy Hořice na Šumavě je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chalupy poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chalupy je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Víkendové pobyty

Pobyty na víkend a prodloužený víkend

Víkendové pobyty a prodloužené víkendy se vyřizují prostřednictvím poptávkového formuláře níže.

Víkend nebo prodloužený víkend si můžete dopřát mimo hlavní letní a zimní sezónu, kdy jsou v nabídce jen týdenní pobyty. Aktuálně  jsou k dispozici  víkendové pobyty na podzim 2023. Nejčastěji jsou poptávány víkendy a prodloužené víkendy v říjnu a v listopadu nebo přes prosincový advent. S předstihem si tak můžete objednat např. atraktivní podzimní prodloužený víkend v období podzimních prázdnin v říjnu (26.10. - 29.10.2023).

Chalupa  Hořice na Šumavě je k dispozici na minimálně 2 noci za cenu 3 000,- Kč za noc.

Poptávkový formulář k Chalupa Hořice na Šumavě

Zobrazit poptávkový formulář


Popis okolí chalupy Hořice na Šumavě

 • Obec Hořice na Šumavě se nachází asi na půlce cesty mezi Českým Krumlovem a přehradou Lipno (Černou v Pošumaví) v malebné krajině na rozhraní mezi CHKO Šumava a CHKO Blanský les. Místo je ideální nejen pro milovníky dovolené u vody a rybáře, na své si ale přijdou i zájemci o turistiku a cykloturistiku. Nově vybudované cyklostezky vedou přímo kolem přehrady Lipno a některé z nich jsou vhodné i pro inline bruslení. Během léta a podzimu vybízí místní lesy také k houbaření a sběru lesních plodů. Koupání, vodní sporty, plavba parníkem a rybaření na Lipenské přehradě v Černé v Pošumaví (7 km). Přírodní koupání a rybaření také v místním rybníku (0,5 km). Pro náročnější milovníky koupání se pak ve Frymburku (18 km) nachází aquapark s tobogánem a vodními atrakcemi. Tenisové kurty v Černé v Pošumaví (7 km). Golf, lanové centrum a bobová dráha v Lipně nad Vltavou (26 km). Vyhlídkové lety v Blatné u Frymburka (22 km). Restaurace a nákupy v místě (0,4 km).

Turistické cíle:

 • Český Krumlov (zámek, historické centrum, památka UNESCO),
 • Chvalšiny (Muzeum Schwarzenberského kanálu),
 • Zlatá Koruna (klášter),
 • Kleť (nejvyšší hora CHKO Blanský les, rozhledna, hvězdárna, lanovka),
 • Holašovice (selská lidová architektura, památka UNESCO),
 • Lipno nad Vltavou (rozhledna Stezka korunami stromů, naučná stezka Lipno),
 • Vítkův Kámen (zřícenina hradu),
 • Vyšší Brod (klášter),
 • Rožmberk nad Vltavou (hrad),
 • Horní Planá (rodný dům spisovatele a básníka Adalberta Stiftera),
 • Stožec (Stožecká kaple),  
 • Lenora (sklářská huť - možnost prohlídky i nákupu sklářských výrobků),
 • Šumava (Čertova stěna, Boubínský prales, Schwarzenberský plavební kanál, Plešné jezero),
 • České Budějovice (náměstí Přemysla Otakara II., Černá věž, …),
 • Hluboká nad Vltavou (zámek, zoologická zahrada, zámek Ohrada),
 • Kratochvíle (zámek),
 • Prachatice (městská památková rezervace, rozhledna Libín).

Lyžování v okolí

 • Lipno nad Vltavou – Kramolín (26 km) (708 - 900 m. n. m.): 3 lanovky, délka sjezdovek: 8,3 km, náročnost lehká až středně těžká, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, 62 km upravovaných běžeckých tratí, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.

Souhrn rekreačních možností v okolí chalupy Hořice na Šumavě

Lyžování v okolí Ano
Cyklotrasy v okolí Oblast kolem přehrady Lipna je oblíbeným regionem pro cykloturisty. Přímo přes obec Hořice na Šumavě vede cyklostezka 1047.
Koupání a vodní sporty v okolí Koupání a vodní sporty na přehradě Lipno (7 km) nebo v aquaparku ve Frymburku (18 km). Přírodní koupání také na místním rybníku (0,5 km).
Rybaření v okolí Rybaření na místním rybníku (0,5 km) nebo na přehradě Lipno (7 km).
Tenis v okolí Tenisové kurty v Černé v Pošumaví (7 km).
Posilovna v okolí Posilovna v Českém Krumlově (13 km).

Dotazy k pronájmu chalupy Hořice na Šumavě Položit dotaz

 • K pronájmu chalupy Hořice na Šumavě nejsou zatím žádné dotazy.


Seznam turistických cílů v okolí chalupy Hořice na Šumavě Všechny turistické cíle


Související objekty

Akceptované poukázky a asociace