Chalupa Habrek

1 ložnice
Domácí zvíře
Cyklotrasy v okolí
Maximálně pro 5 osob
Koupání a vodní sporty v okolí
Les u objektu
Číslo chalupy: 1621

Rodinná dovolená

Novinka 2016

Chata na víkend


Pronájem chalupy Habrek - podrobný popis

Netradiční velmi pěkná 2-pokojová chalupa (110 m2) ve tvaru pyramidy nabízí pronájem pro 4 až 5 osob na kraji malé obce Habrek. Předsíň. Prostorná obytná místnost (65 m2) je vybavena sedacím koutem, 1 lůžkem, stolem, židlemi, krbovými kamny, TV a kazetovým magnetofonem. Součástí obytné místnosti je také kuchyňský kout, ve kterém je k dispozici sklokeramická varná deska (2 varné jednotky), el. trouba, lednička, mikrovlnná trouba, topinkovač a el. konvice. Koupelna s vanou a WC - bojler 152 l. Z obytné místnosti vedou příkřejší schody do otevřené podkrovní ložnice (25 m2) s dvojlůžkem a 2 lůžky. Nekuřácký objekt. Topení: el. přímotopy. Na přírodním travnatém pozemku (600 m2) je k dispozici umělohmotný zahradní nábytek a přenosný gril. Neoplocené parkování.

Domácí zvíře Ne
Les u objektu Les je od chalupy vzdálen cca. 1 km.
Krb Krbová kamna v obytné místosti.
Dobře vybavená kuchyně Sklokeramická varná deska (2 varné jednotky), el. trouba, lednička, mikrovlnná trouba, topinkovač a el. konvice.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Povlečení za poplatek 50,-Kč/lůžko/výměna.
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v Ledči nad Sázavou (2 km).

Popis objektu majitelem

Paní majitelky chalupy 1621 Habrek jsme se zeptali, proč se rozhodla pořídit si právě chalupu ve tvaru pyramidy.

 • Kde se nacházejí stavby ve tvaru pyramidy?

Nejznámější jsou pro nás egyptské pyramidy, ale jejich různé modifikace najdeme také v Mexiku, v Číně a v dalších zemích. Stavěly se nejen v dávné historii lidstva, ale poslední dobou vznikají tyto jehlanovité stavby i jako obytné prostory. V jednom takovém domě můžete strávit dovolenou nebo prodloužený víkend. Stojí v srdci Vysočiny u Ledče nad Sázavou.

 • Proč právě tvar pyramidy?

Určitě máte zkušenost, že v některém domě se cítíte dobře a v jiném ne. U pyramid byly vypozorovány pozitivní vlivy na lidskou psychiku. Podle různých teorií je příčinou to, že je pyramida tvarovým zářičem nebo že soustřeďuje energii z vesmíru, ale důležitější než teorie je, že pyramida skutečně působí, pokud jsou dodrženy následující podmínky: přesná orientace podle světových stran a stěny v úhlu 52° od základny. Nejvýraznější působení bylo zjištěno v 1/3 výšky od podlahy.

 • Jaký vliv na mě bude pyramida mít?

U většiny lidí pyramida navozuje relaxační účinky, senzitivnější lidé pociťují již po vstoupení do pyramidy její harmonizační vliv, zostřenou koncentraci a tím i účinnou meditaci (ideální je meditovat zde ve skupině nebo alespoň ve dvojici). Působení pyramidy můžete využít i k urychlení realizace svých záměrů. Pyramida zesiluje vibrace Vašich přání, uklidňuje mysl a tím Vám pomáhá umožnit uskutečnění těchto záměrů.

 • Jak dlouhou dobu je nejlepší strávit v pyramidě?

Je to velice individuální. Někomu stačí prodloužený víkend, aby si odpočinul, zklidnil mysl a nabral sil, jiný se chce na 1-2 týdny důkladně zregenerovat a pocítit kladné účinky pyramidy i na svém zdraví a na fyzické kondici nebo duchovně pokročit.

 • Proč zkusit právě chalupu pyramidu?

Kromě splnění všech požadavků kladených na funkčnost pyramidy a krásného prostředí Vysočiny má chalupa pyramida ještě něco navíc, a to je uspořádání interiéru podle pravidel prastarého umění harmonizace prostoru feng-shui. Poloha stavby i rozmístění a tvary nábytku přispívají ke znásobení účinku pyramidy jako takové. Určitě se zde budete cítit velmi příjemně.

Fakultativní služby

Povlečení, ručníky a utěrky vzít s sebou. Povlečení je možno zapůjčit na místě za poplatek 50,-Kč/lůžko/výměna.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie nad 50 kWh.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chalupy Habrek je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chalupy poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chalupy je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Víkendové pobyty

Pobyty na víkend a prodloužený víkend

Víkendové pobyty a prodloužené víkendy se vyřizují prostřednictvím poptávkového formuláře níže.

Víkend nebo prodloužený víkend si můžete dopřát mimo hlavní letní a zimní sezónu, kdy jsou v nabídce jen týdenní pobyty. Aktuálně jsou k dispozici  víkendové pobyty v dubnu a květnu 2023. S předstihem si můžete naplánovat i velikonoční pobyt 2023 nebo některý z termínů květnových státních svátků.

Chalupa  Habrek je k dispozici na minimálně 2 noci za cenu 2 000,- Kč za noc.

Poptávkový formulář k Chalupa Habrek

Zobrazit poptávkový formulář


Popis okolí chalupy Habrek

 • Vesnička Habrek leží na Českomoravské vrchovině v malebné oblasti Posázaví v okrese Havlíčkův Brod cca. 2 km severně od města Ledeč nad Sázavou. Zvlněná krajina Vysočiny nabízí spoustu možností pro vyznavače cykloturistiky, nenáročné turisty, obdivovatele historických pamětihodností a také pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkých měst. Koupání na řece Sázavě (6 km), na rybníce v Kamenné Lhotě (6 km) nebo na přírodním koupališti v Koutech (8 km). Tenisové kurty v Ledči nad Sázavou (2 km). Rybaření na řece Sázavě (2 km) nebo v Kožlí (3 km). Restaurace a nákupy v Ledči nad Sázavou (2 km).

Turistické cíle:

 • Ledeč nad Sázavou (hrad, možnost projížďky Posázavských pacifikem),
 • přírodní rezervace Stvořidla (turisty vyhledávaný kaňon řeky Sázavy),
 • Číhošť (geografický střed ČR),
 • Chřenovice (zríčenina hradu),
 • Zruč nad Sázavou (zámek),
 • Světlá nad Sázavou (zámek, Světelské podzemí, východisko do Posázaví),
 • Lipnice nad Sázavou (mohutná zřícenina gotického hradu, Muzeum Jaroslava Haška, každoročně se zde koná festival Haškova Lipnice, folkové festivaly),
 • Kaliště (rodný dům Gustava Mahlera), Humpolec (Hlinikárium, Muzeum Dr. Aleše Hrdličky, skanzen Sichpil, zřícenina hradu Orlík), Havlíčkův Brod (Muzeum Vysočiny),
 • Želiv (klášter),
 • Český Šternberk (zámek),
 • Sázava (klášter),
 • Bohdaneč (rozhledna Bohdanka),
 • Tasice (skanzen - sklárna Huť Jakub),
 • Kutná Hora (chrám Sv. Barbory, Vlašský dvůr, Voršilský klášter – památka UNESCO),
 • Sedlec u Kutné Hory (Kostnice),
 • Kačina (zámek),
 • Žleby (zámek),
 • Žďár nad Sázavou (zámek, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře – památka zapsána na listinu UNESCO).

Souhrn rekreačních možností v okolí chalupy Habrek

Cyklotrasy v okolí Ano
Koupání a vodní sporty v okolí Koupání na řece Sázavě (6 km), na rybníce v Kamenné Lhotě (6 km) nebo na přírodním koupališti v Koutech (8 km).
Rybaření v okolí Rybaření na řece Sázavě (2 km) nebo v Kožlí (3 km).
Tenis v okolí Tenisové kurty v Ledči nad Sázavou (2 km).

Dotazy k pronájmu chalupy Habrek Položit dotaz

Vloženo: 29.12.2019

DOBRÝ DEN BYLO BY MOŽNÉ REZERVOVAT SI TERMÍN NA TÝDEN ZAČÁTKEM ČERVNA?DĚKUJI

Vážený pane Rychlý,

děkujeme Vám za Váš dotaz k pronájmu chalupy 1621 Habrek. Je nám líto, ale tato chalupa v roce 2020 nepronajímá.

Naši aktuální nabídku chat a chalup k pronajmutí v roce 2020 najdete na našich webových stránkách www.chaty-chalupy-dds.cz.

V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit také prostřednictvím bezplatné zákaznické linky 800 101 127 každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hodin nebo e-mailem.

 
Související objekty

Akceptované poukázky a asociace