Zobrazit na mapě

Zámek Březnice

V městečku Březnice najdeme mnoho historických staveb a skvostů, skutečnou dominantou města je ale nepochybně renesanční zámek Březnice. Pro návštěvníky jsou zde připravené dva prohlídkové okruhy. Jeden je seznámí s historií zámku, která sahá až k rodu Buziců, jejichž předkem byl údajně proslulý Bivoj.

Na druhém okruhu čeká na návštěvníky unikátní Lokšanská knihovna. Ta nese prvenství v České republice mezi zámeckými knihovnami, neboť její vybavení i obsah zůstal nezměněn již od roku 1558. V knihovně můžeme obdivovat originální trámový strop s bohatou výzdobou. Milovníci výtvarného umění jistě ocení sbírku obrazů s jihočeskými motivy malíře Ludvíka Kuby z let 1895 až 1950.

K odpočinku zve okouzlující zámecká bylinková zahrada v renesančním stylu. Zámek je přístupný od dubna do října.

Foto: Zámek Březnice - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Březnice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Březnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Březnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (zastřešené posezení, krb) v tiché uličce na kraji obce asi 9 km od Příbrami (aquapark, Hornické muzeum). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1065

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (pergola s posezením, gril) v malé obci na úpatí Brd (cyklotrasy, turistické stezky) cca. 20 km od Příbrami (Hornické muzeum).

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1760

Prohlíželo 176 lidí

Malá a útulná chata v oplocené zahradě (bazén, dětský bazének, dětský domeček, altánek, krb) na kraji tiché obce asi 15 km od Příbrami (aquapark, Hornické muzeum). Cykloturistika.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1375

Prohlíželo 199 lidí

Velmi pěkně zařízený apartmán (zcela samostatný vejmínek chalupy) k pronájmu s oploceným dvorkem (zahradní nábytek, gril) je ideální pro dovolenou 2 osob, které mají zájem poznávat krásy jižních Čech.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2205

Prohlíželo 128 lidí

Malá útulně zařízená chata v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola s posezením, ohniště) v chatové osadě na kraji města v regionu ideálním k cykloturistickým výletům.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1461

Jednoduše zařízená chata resp. samostatná polovina chaty k pronájmu s terasou (posezení) leží v chatové oblasti přímo na břehu Orlické přehrady. Ideální ke koupání, vodním sportům a rybaření.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2223

Nový rekreační dům resp. kvalitně zařízená zcela samostatná část dvojdomu k pronájmu s terasou, bazénem, altánkem s posezením v rekreační oblasti jen 300 m od Orlické přehrady (koupání, rybaření).

4 ložnice / max 11 osob
číslo chaty: 1133a

Nový rekreační dům resp. kvalitně zařízená zcela samostatná část dvojdomu k pronájmu s terasou, bazénem, altánkem s posezením v rekreační oblasti jen 300 m od Orlické přehrady (koupání, rybaření).

4 ložnice / max 11 osob
číslo chaty: 1133b

Akceptované poukázky a asociace