Moravský kras - Turistické zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Moravském krasu doporučujeme navštívit turistické zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Moravský kras
1
Rybník Olšovec

Rybník Olšovec

Jednou z nejznámějších a turisticky nejvyhlédavánějších vodních ploch v Moravském krasu je rybník Olšovec v městečku Jedovnice. Zastaví se zde téměř každý, kdo tráví dovolenou v tomto malebném regionu.

Rudické propadání

Rudické propadání

Velkou pozoruhodností CHKO Moravský kras je Rudické propadání. Voda Jedovnického potoka se zde propadá téměř do hloubky 90 m. Poté protéká téměř 13 km dlouhým jeskynním systémem, aby se pak u Býčí skály opět vynořila na povrch.

Přírodní zajímavosti

Drahanská vrchovina

Drahanská vrchovina se rozprostírá severovýchodně od Brna. Mezi nejznámější turistické cíle patří – Pavlovské mokřady, Býčí skála, Babí lom, Rakovecké údolí, ....

Turistické zajímavosti

Baťův kanál Uherské Hradiště

Baťův kanál je průplav mezi Otrokovicemi a Rohatcem vybudovaný v letech 1935 až 1938. Je dlouhý padesát dva kilometrů a je na něm čtrnáct plavebních komor a dvacet tři mostů. Kanál byl vybudován za účelem dopravy uhlí pro potřeby Baťových závodů.

Turistické zajímavosti

Poutní místo Velehrad

Obec Velehrad leží v blízkosti Uherského Hradiště v nejkrásnější části Slovácka. Místní monumentální poutní chrám s klášterem je vyhledávaným duchovním centrem a jedním z nejvýznamnějších poutních míst u nás. Je neodmyslitelně spjato se jmény sv. Cyrila a Metoděje. Každý rok se zde v červenci, při příležitosti jejich svátku, koná Národní pouť na Velehradě. Od roku 2013 jsou v nově...

Turistické zajímavosti

Termální koupaliště Velké Losiny

Koupel v termálním koupališti Velké Losiny je opravdu požitkem. Nad příjemně teplou vodou z léčivých pramenů se neustále vznáší bílý opar. V rohu hlavního bazénu je nepřetržitý přítok teplé vody z termálního sirovodíkového pramene Karel. Koupel má blahodárné účinky převážně na kožní choroby a nemoci pohybového ústrojí.

Turistické zajímavosti

Památník Bitvy tří císařů ve Tvarožné

Na úbočí kopce Santon u Tvarožné je postaven pomník padlým v Bitvě tří císařů. Jedná se o mramorový kříž, v jehož středu je umístěna hlava Krista s nápisem "Blahoslavení, kteří v pánu umírají".

Turistické zajímavosti

Westernové městečko Boskovice

Western park Boskovice Wild west city je vybudován ve starém pískovcovém lomu v severní okrajové části města Boskovice. Při návštěvě tohoto parku vás atmosféra tak pohltí, že i vy si na chvíli budete myslet, že jste pravý kovboj nebo nespoutaný indián.

Turistické zajímavosti

Slavkovské bojiště

Jedna z největších napoleonských bitev nazývaná Bitva tří císařů se odehrála 2. prosince 1805 na území rozkládajícím se mezi Brnem a Slavkovem. Památková zóna Slavkovského bojiště zahrnuje návrší Žuráň, vrch Santon nebo Mohylu míru, která je jednou z nejnavštěvovanějších památek bojiště.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.