Zobrazit na mapě

Jižní Čechy - Rozhledny - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v jižních Čechách doporučujeme navštívit rozhledny z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.

Chaty a chalupy Jižní Čechy

Rozhledna Mařský vrch je unikátem svého druhu, jedná se totiž o rotundu s kaplí sv. Václava s přistavěnou vyhlídkovou věží. Stojí nedaleko Vimperka ve výšce 907 m n.m.

Hora Kleť leží nedaleko Českého Krumlova. Na jejím vrcholu stojí kamenná věž, která slouží jako rozhledna. Její výška je patnáct metrů a poskytuje návštěvníkům nádhernou vyhlídku na jižní Čechy, Šumavu a při dobrém...

Na vrch Kupa, na kterém stojí nová dřevěná rozhledna, se dá dostat i autem. Lepší je ale zvolit cestu pěšky, protože vede velmi pěknou krajinou. Návrší Kupa měří 503 metrů a je vzdáleno půl kilometru od vesnice...

Z Javorníku je překrásný rozhled na okolní krajinu. Ten učaroval spisovateli Karlu Klostermannovi natolik, že se rozhodl zorganizovat vybudování rozhledny na jeho vrcholu. Podařilo se mu pro tento nápad získat pár...

Kousek pod vrcholem kopce Velký Kamýk stojí stejnojmenná rozhledna, která vám poskytne krásný výhled na šumavskou krajinu.

Rozhlednu najdete nad obcí Krátošice, 17 km jihovýchodně od Tábora, na vrcholu kopce Čermákův vrch. Přístup k rozhledně je snadný a zvládnou ho všichni včetně cyklistů, malých dětí a maminek s kočárkem.

Rozhlednu Chanovice najdete na kopci Chlum nad Chanovicemi. Je součástí naučné stezky „Příroda a lesy Pošumaví“ a nabízí krásný výhled na šumavskou krajinu.

Z nejznámější hory Novohradských hor budete mít překrásný výhled na šumavskou krajinu i vrcholky Alp.

Rozhledna Libín stojí na nejvyšší hoře Šumavského podhůří, umožňuje nádherný výhled na Prachatice, Helfenburg, Písek, Mehelník, elektrárnu Temelín, Hlubokou, Boubín, Javorník a za dobré viditelnosti i na Alpy.

Rozhledna sv. Markéty nabízí nádherný panoramatický výhled na Šumavu, Klatovsko a Domažlicko. Najdete ji nedaleko Klatov, nad obcí Dlažov.

Akceptované poukázky a asociace