Břeclavsko a Pálava - Rozhledny - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v okolí Břeclavi a na Pálavě doporučujeme navštívit rozhledny z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Břeclavsko a Pálava
1
Kolonáda na Reistně

Kolonáda na Reistně

Asi 1,5 km jihozápadně od centra Valtic stojí na vrchu Homole Kolonáda Na Reistně. Klasicistní kolonádu tvoří 24 sloupů s korintskými hlavicemi. Vyvýšená atika má tvar vítězného oblouku. Uvnitř krajního pilíře se nachází schodiště vedoucí na střechu, kde je umístěna výhlídková plošina.

Minaret

Minaret

Snad nejznámější stavbou v Lednicko-valtickém areálu je romantická rozhledna Minaret v zámeckém parku Lednice. Byla postavena v letech 1797 - 1804 a sloužila jako odpočinkové místo. Z Minaretu se návštěvníkům naskytne nádherný kruhový výhled na celý lednický zámecký park, nedalekou Pálavu i řeku Dyji.

Rozhledna U Křížku u Drnholce

Rozhledna U Křížku u Drnholce

Dne 16.6.2012 byla u Drnholce oficiálně otevřena rozhlenda U Křížku. Počet rozhleden v jihomoravské oblasti vinic se tak opět rozrostl o další krásné vyhlídkové místo.

Rozhledna Na Podluží

Rozhledna Na Podluží

7 km od Hodonína se tyčí 30 m vysoká rozhledna Na Podluží. Především v létě sem míří stovky cykloturistů, kteří obdivují krásné výhledy do okolí. Všem příjde vhod také malé občerstvení, které se nachází přímo pod rozhlednou.

Rozhledna Nedánov

Rozhledna Nedánov

Nedaleko městečka Hustopeče u obce Boleradice je vrch Nedánov. Je známý především archeologickými nálezy mamutích klů, zubů a známek dávného osídlení. Od roku 2009 stojí na vrcholu Nedánova rozhledna. 

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.