Vysočina - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Vysočině doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Vysočina
1 2
Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu

Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu

Návštěva uměle vytvořené pískovcové jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu bude velkým zážitkem hlavně pro rodiny s dětmi. Jeskyně vznikla ve dvacátých letech minulého století a hlavní zásluhu na její vytvoření má rodák z Kunštátu pan František Burian.

Moravský kras

Moravský kras

Moravský kras je největší a nejzajímavější krasové území České Republiky a patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Krasová oblast zaujímá pruh devonských vápenců severně od Brna na ploše 92 km2. Je zde přes 1100 jeskyní; pro veřejnost jsou zpřístupněny jeskyně Punkevní, Kateřinská, Balcarka, Výpustek, Sloupsko-šošůvské a propast Macocha.

Pivnická rokle

Pivnická rokle

Oáza plná divoké a nespoutané přírody - to je Pivnická rokle. Výlet sem je skutečným turistickým dobrodružstvím.

Toulovcovy Maštale

Toulovcovy Maštale

Přemýšlíte nad dovolenou na Vysočině? Nechte se inspirovat našim dovolenkovým tipem a vyražte do Toulovcových Maštalí.

Přírodní zajímavosti

Jihlavské vrchy

Jihlavské vrchy jsou nejvyšší částí Českomoravské vrchoviny a spadají pod Křemešnickou vrchovinu. Jihlavské vrchy leží mezi Jihlavou a Telčí .....

Přírodní zajímavosti

Žákova hora

Žákova hora je výrazným vrcholem Žďárských vrchů. Nachází se 2 km severovýchodně od osady Cikháj a 3 km jihozápadně od Devíti skal. Lesní komplex Žákovy hory je od roku 1933 vyhlášen národní přírodní rezervací. Oblast má pralesový charakter a vypovídá o vzhledu vrchoviny před intenzivními zásahy člověka.

Přírodní zajímavosti

Devět skal

Devět skal je chráněná přírodní památka, nacházející se v oblastí Žďárských vrchů. Výška skal se uvádí 836 m; jednotlivé hřebenové útvary jsou vysoké 12 až 20 metrů a mají místy charakter skalního města. Podél hřebenů vede turistická stezka, nechybí zde ani upravená vyhlídka.

Přírodní zajímavosti

Malinská skála

Malinská skála je jednou z přírodních památek Žďárských vrchů. Netvoří ji jeden vrchol, ale skupina rulových skalisek. Malinská skála je jednou z těch skal, které se mohou pochlubit nádherným výhledem ze svého vrcholu. Pro svoji dostupnost je tato skála hojně navštěvována horolezci, turisty i cyklisty.

Přírodní zajímavosti

Hora Javořice

Hora Javořice se skrývá v záplavě jehličnatých lesů. Je to nejvyšší hora Jihlavských vrchů. Kousek pod vrcholem je vyhlídka s výhledem směrem k městu Telč. Na vrchol vede značená turistická trasa.

Přírodní zajímavosti

Stvořidla

Přírodní rezervace Stvořidla se nacházejí na okraji Českomoravské vrchoviny mezi městy Světlá nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou. Řeka Sázava zde tvoří nádherné údolí, které pod vrchem Melechovem nabývá velmi divokého rázu. Stvořidla lákají vodáky i pěší turisty.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.