Zobrazit na mapě

Okolí Českých Budějovic - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Českobudějovicku doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.

Chaty a chalupy Okolí Českých Budějovic

Václavovy lázně, Modrý dům, umělý vodopád nebo Švýcarská chata jsou nejnavštěvovanější místa Terčina údolí. Tento přírodní park byl založen v 18. století hrabětem Buquoyem a vede přes něj celá řada udržovaných...

Chráněná krajinná oblast Blanský les se nachází v podhůří Šumavy mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi. Blanskému lesu dominuje hora Kleť ...

Velkým zážitkem bude jistě pro každého návštěva Chýnovské mramorové jeskyně. Stěny jsou pohádkově vybarvené, labyrint chodeb vede téměř čtyřicet metrů pod povrch a jsou zde půvabná podzemní jezírka. I v nejteplejších...

Vesničku Vodňanské Svobodné Hory najdete na Strakonicku, má jen 18 adres, v roce 2011 tu žilo 26 obyvatel.

Přírodní park Písecké hory leží kousek od Písku, lemuje údolí řeky Vltavy. procházka tímto jedinečným parkem poskytuje nádherné pohledy do místní malebné přírody.

Národní přírodní rezervace Řežabinec a Řežabinecké tůně nabízí nádhernou procházku přírodou, rájem ptactva a obojživelníků. U tůní je nevysoký pahorek Pikárna, kde bylo v pravěku lidské sídliště.

Plešné jezero je jedním z pěti jezer na české straně Šumavy, která vytvořil ledovec před desítkami tisíc let.

Nadějská rybniční soustava patří mezi nejvzácnější přírodní rezervace na Třeboňsku. Pojmenována byla podle největšího rybníku této soustavy.

Přírodní rezervace Pohořské slatě je vrchovištní rašeliniště, kam byl do nedávné doby vstup zakázán. Najdete ji u osady Pohoří, kousek od rakouské hranice.

Borkovická blata jsou přírodní rezervace, toto rašeliniště je staré více než 10 000 let. Procházka místní naučnou stezkou rozhodně stojí za to.

Akceptované poukázky a asociace