Karlovy Vary a Mariánské Lázně - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Karlovarsku a v okolí Mariánských lázní doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Karlovy Vary a Mariánské Lázně
1
Přírodní zajímavosti

Blatenský vodní příkop

Blatenský vodní příkop je jedinečnou technickou památkou, která byla v roce 1980 vyhlášena nemovitou kulturní památkou. V současné době je zrekonstruována. Podél kanálu vede naučná stezka Blatenský vodní příkop, kterou můžeme projít kolem 23. zastávek z Horní Blatné až do Božího Daru.

Přírodní zajímavosti

Božídarský Špičák

Součástí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště je 1115 metrů vysoký čedičový kopec Božídarský Špičák. Je nejvyšší horou svého druhu ve střední Evropě. Tyčí se na Krušnohorské náhorní planině blízko Božího Daru mezi krásnými smrkovými lesy.

Přírodní zajímavosti

Přírodní rezervace Soos

Při návštěvě Františkových Lázní by si turisté neměli nechat ujít návštěvu blízko ležící národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o velká rašeliniště a slatiniště s výskytem mnoha chráněných živočichů a zajímavých slanomilných rostlin.

Přírodní zajímavosti

Klínovec

Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec. Na jeho vrchol mohou návštěvníci vyjet lanovou dráhou. Už při cestě na vrchol se otvírá před jejich zraky krásný výhled do okolní krajiny. Přímo z vrcholu Klínovce je nádherný rozhled do překvapivě velké dálky.

Přírodní zajímavosti

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Oblast Božídarského rašeliniště byla na základě Ramsarské úmluvy vyhlášena mezinárodně významným mokřadem. Žije zde mnoho zajímavých živočichů včetně několika chráněných druhů a rostou zde chráněné druhy rostlin. Rašeliništěm vede naučná stezka s informačními panely.

Přírodní zajímavosti

Sopka Komorní hůrka

Komorní hůrka je sopka z doby čtvrtohor a je nejmladším sopečným vrchem v naší zemi. Je vyhlášenou národní přírodní památkou. Do nitra sopky vede štola, vybudovaná v první polovině 19. století. U jejího vstupu je pamětní deska hraběte Šternberka a kamenný reliéf básníka Johana Wolfganga Goetha.

Přírodní zajímavosti

Přírodní park Úterský potok

V bezprostřední blízkosti Konstantinových lázní  se nachází v údolí Úterského potoka velmi oblíbený cíl turitických výletů. Je to romantické místo, kterým prochází naučná stezka Šipín. V letní sezóně je zde opravdu velmi rušno. V údolí potoka se nachází několik junáckých táborů, které o prázdninách ožívají dětmi.

Přírodní zajímavosti

Krušné Hory

Krušné hory jsou horami hraničními a jejich 130 kilometrů dlouhý hřeben tvoří předěl mezi Čechami a Německem. Výškou 1244 metrů nad mořem je Klínovec nejvyšším vrcholem Krušných hor. Toto pohoří je optimálním místem pro turistiku po celý rok. V létě si přijdou na své ctitelé pěší turistiky a v zimě zase milovníci zimních sportů všeho druhu.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.