Jeseníky - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Jeseníkách doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Jeseníky
1 2 3
Pramen řeky Moravy

Pramen řeky Moravy

Na místě s nádherným výhledem se ve výšce 1380 m. n. m. nachází pramen řeky Moravy. Voda vyvěrající z kamenné studánky urazí dlouhou cestu, než proteče celou Moravou a spojí se u Bratislavy pod hradem Devín s vodou Dunaje.

Praděd

Praděd

Praděd se svojí výškou téměř 1500 metrů je nejvyšší moravskou horou. Je dominantou Jeseníků i celého kraje. Na místě původní rozhledny byla v roce 1970 vybudována televizní věž s rozhlednou a restaurací.

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády

V Nízkém Jeseníku poblíž Rýmařova se na říčce Huntavě nacházejí Rešovské vodopády, které byly vyhlášeny za chráněný přírodní výtvor. Pro svoji působivost a překrásné okolí jsou jedním z nejoblíbenějších cílů turistů procházejících touto oblastí.

Buková hora

Buková hora

Vrchol Bukové hory je zarostlý stromy, proto odsud není výhled do okolí. I přesto má však Buková hora návštěvníkům co nabídnout. Kvalitní terén pro zimní sporty a turistické trasy pro příjemné procházky přírodou Orlických hor sem lákají turisty po celý rok. Také obě údolí na úbočí hory jsou velmi pěkná. Tato hora dala jméno Bukovohorské hornatině, jejíž je hlavní dominantou.

Králický Sněžník

Králický Sněžník

Králický Sněžník je dominantou skupiny hor, která odděluje Orlické hory od Hrubého Jeseníku. Jeho výška je 1423 m. n. m. Svůj název hora získala díky tomu, že na jejím vrcholu leží až osm měsíců v roce sněhová pokrývka.

Přírodní zajímavosti

Moravská brána

Moravská brána se nachází mezi Nízkým Jeseníkem a Moravskoslezskými Beskydy. Moravská brána je často označována jako spojnice Moravy a Slezska. Touto oblastí protékají řeky Odra a Bečva .....

Přírodní zajímavosti

Oderské vrchy

Oderské vrchy byly vyhlášeny přírodním parkem a leží východně od Olomouce. Značnou část této oblasti pokrývá Vojenský újezd Libavá, kam je však veřejnosti vstup zakázán ...

Přírodní zajímavosti

Slezsko

Slezko je historické území, které se nachází ve třech současných státech. Největší část v Polsku dále v Česku a částečně i v Německu. Česká část této oblasti lze rozdělit na Horní a Dolní Slezsko.

Přírodní zajímavosti

Hora Šerák

Příjemný výlet si mohou turisté udělat na horu Šerák. Na vrchol je možné se vydat pěšky. Mnohem pohodlnější ale bude nechat se nahoru vyvézt sedačkovou lanovou dráhou. Již cestou budou mít turisté možnost užívat si otvírající se výhledy do krajiny, na vrcholu pak čeká na každého kouzelný rozhled do dálky.

Přírodní zajímavosti

Hora Keprník

Vrchol Keprník je v pořadí čtvrtou nejvyšší horou pohoří Hrubý Jeseník. Je výraznou dominantou Keprnické hornatiny. Výstup na vrchol je fyzicky náročný díky velkému převýšení. Námaha je ale odměněna nádherným výhledem do všech stran.

1 2 3

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.