Břeclavsko a Pálava - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v okolí Břeclavi a na Pálavě doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Břeclavsko a Pálava
1
Národní přírodní rezervace Lednické rybníky

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je tvořena soustavou 5 rybníků, z nichž největší je rybník Nesyt. Přírodní rezervace je součástí Lednicko-valtického areálu. Kolem rybníků vedou turistické stezky i cyklotrasy, které návštěvníky směřují k rybničním vyhlídkám i k malým stavbám Lednicko-valtického areálu.

CHKO Pálava

CHKO Pálava

Na jižní Moravě se mezi řekou Dyjí a hranicí s Rakouskem rozkládá chráněná krajinná oblast Pálava. Její jméno je odvozeno od teplého a suchého podnebí, které je pro tuto oblast typické. Kromě vyhlášené CHKO je Pálava zařazena na seznam biosférických rezervací UNESCO.

Přírodní zajímavosti

Stolová hora

Stolová hora je zvláštní útvar, který se nachází v oblasti Pálavy. Stolová nebo Tabulová se jí říká pro její neobvyklý tvar s plochým temenem. Je vysoká čtyři sta šedesát metrů. Z Mikulova se může na vrchol Stolové hory dojít po značené turistické cestě.

Přírodní zajímavosti

Děvín

Jedním z nejnavštěvovanějších míst Pálavy je Děvín, protáhlý vrch v blízkosti Dolních Věstonic. Je to krásné místo, kde bílé skály přechází v stepní louky a dubovo-habrové lesy. Z vrcholu Děvína je nádherný výhled na podstatnou část jižní Moravy a Dolního Rakouska.

Přírodní zajímavosti

Jeskyně Na Turoldu

Jeskyně Na Turoldu byla pro veřejnost zpřístupněna teprve nedávno a to v roce 2004. Návštěvníci mohou projít trasou o délce tři sta metrů. Prohlídka trvá čtyřicet minut. Jeskyně se nachází na jižní straně Pálavy v hoře Turold.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.