Vysočina - Památky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Vysočině doporučujeme navštívit památky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Vysočina
1 2
zámek Letovice

zámek Letovice

Letovický zámek stojí na ostrohu nad městem. Z jeho oken je nádherný výhled na celé město i okolní kopečky Vysočiny. Od roku 2004 je majitelem zámku Bohumil Vavříček z Boskovic, který se jej snaží postupně rekonstruovat a navracet mu tak alespoň částečně podobu z první poloviny 20. století.

Přehrada Sedlice

Přehrada Sedlice

Přehrada Sedlice byla vybudována v obldobí let 1921 až 1927 a od roku 2013 byla prohlášena za kulturní památku. Přehrada je ukryta v nádherné krajině Vysočiny v lesích mimo větší dopravní ruch.

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat

Architektonický skvost Vila Tugendhat leží v městské části Brno sever v katastru Černá Pole. Tento dům byl postaven v letech 1929 – 1930 podle projektu světoznámého architekta Ludwiga Miese van der Roheho v tenkrát oblíbeném a moderním funkcionalistickém stylu.

Historické náměstí v Telči

Historické náměstí v Telči

Telč patří k nejkrásnějším městům České republiky. Telčské náměstí návštěvníky ohromí množstvím dochovaných historických objektů. Krásné domy zdobené sgrafity mají malebná podloubí. Na náměstí stojí mohutný Mariánský sloup z 18. století. Jsou zde také dvě nádherné kašny.

Památky

Klášter Želiv

Želivský klášter  se nachází v obci Želiv na strmém ostrohu nad řekou Želivkou. Zařízení kláštera včetně klášterního kostela je velmi hodnotné; je zde řada vzácných soch, řezeb a obrazů. Krásně zdobený freskami je refektář a klášterní knihovna, zachovalý je i konvent a prelatura. Prohlídku je možné si domluvit na místě.

Památky

Židovská čtvrť v Třebíči

Návštěvníci města Třebíč by si neměli nechat ujít prohlídku starobylého židovského města. To naleznou na levém břehu řeky Jihlavy ve čtvrti Zámostí. Židovská čtvrť byla roku 2003 zapsána do seznamu českého dědictví UNESCO. Na návštěvníky zde čekají půvabné uličky s malými domy a miniaturními dvorky.

Památky

Bazilika Sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika Svatého Prokopa v Třebíči je jednou z nejzajímavějších staveb u nás. Díky tomu je zapsána na seznamu kulturního dědictví Unesco. Byla postavena v románském a gotickém slohu. Návštěvníci budou obdivovat překrásný interiér baziliky, ke které patří i přístupná podzemní krypta.

Památky

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u města Žďár nad Sázavou je naše velmi cenná národní památka, postavená v letech 1720 – 22. Kostel postavil architekt Jan Blažej Santini-Aichel a vytvořil tak mistrné dílo, které bylo pro svou jedinečnost zařazeno roku 1994 mezi památky zapsané do prestižního Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Památky

Znojemské podzemí

Pod historickou částí města Znojmo se nachází podzemí, které je nejrozlehlejší v naší zemi. Vzhledem k poloze města Znojma byly tyto prostory původně určeny ke skladování vína. Délka chodeb tohoto podzemního labyrintu je bezmála třicet kilometrů a vede čtyřmi patry. Pro veřejnost je ale přístupná pouze kilometrová prohlídková trasa.

Památky

Kostel Sv. Ducha v Telči

Dominantou historického centra města Telč je románská věž kostela Svatého Ducha. Návštěvníkům, kteří vystoupají až na vrchol věže, bude odměnou překrásný výhled z ptačí perspektivy na celé půvabné telčské historické jádro.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.