Broumovsko - Památky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Broumovsku doporučujeme navštívit památky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Broumovsko
1
Poutní kostel Neratov

Poutní kostel Neratov

Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie byl ještě nedávno odsouzen k zániku. Díky místnímu sdružení však byl kostel obnoven a stal se vyhledávanou zastávkou při putování turistů po Orlických horách.

Hanička - dělostřelecká tvrz

Hanička - dělostřelecká tvrz

Dělostřelecká tvrz Hanička byla součástí komplexu důmyslného předválečného opevnění hranic. To bylo vystavěné ve třicátých letech a mělo zabránit Německému státu v jeho rozpínavosti. Stavba tvrze Hanička trvala dvacet dva měsíců a byla ukončena v roce 1938. Pojmenována byla podle nedaleké vesnice.

Kuks

Kuks

Dominantou obce Kuks je na vršku stojící barokní areál hospitálu s kostelem Nejsvětější Trojice. Založil jej hrabě Antonín Špork na přelomu 17. a 18. století. Vedou k němu schody lemované půvabným vodním chodníčkem. V prostoru hospitálu mohou návštěvníci obdivovat dílo sochaře Matyáše Brauna.

Památky

Srub Čs. opevnění v Odolově

Pěchotní srub Odolov je vyhlášenou vojenskou památkou. Je v něm umístěné Muzeum Československého opevnění se zajímavou expozicí. Prohlídky jsou možné v měsících od července do října. Vede k němu zelená turistická značka z obce Odolov nedaleko Malých Svatoňovic.

Památky

Klášter v Broumově

V Broumově stojí historicky cenný komplex kláštera Benediktinů s kostelem Svatého Vojtěcha, který je národní kulturní památkou. V budovách kláštera i kostela je krásná a vzácná umělecká výzdoba. V prostorách prelatury kláštera jsou instalovány expozice Muzea Broumovska.

Památky

Pevnost Josefov v Jaroměři

Vojenská pevnost Josefov leží ve městě Jaroměř. Jedná se o monumentální barokní stavbu z cihel, která má rozlohu 260 hektarů. Byla vystavěna v letech 1780 – 1789. V pevnosti jsou tři patra důmyslně vybudovaných podzemních chodeb, jejichž celková délka je 60 kilometrů. V červenci se zde konají Josefovské slavnosti.

Památky

Dobrošov - opevnění z 2. světové války

Nedaleko Náchoda je naučná stezka spojující několik vojenských pevností z pohraniční obranné soustavy. Jedná se o dělostřeleckou tvrz Dobrošov, pěchotní srub Březinka a srub Lom. Všechny jsou veřejnosti přístupné a návštěvníci se zde seznámí s historií prvorepublikových pohraničních vojsk.

Hrady a zámky

Zámek Opočno

Zámek Opočno je vystavěný v renesančním slohu a je národní kulturní památkou. Má velice krásné arkádové nádvoří. Při prohlídce návštěvníci uvidí bohaté kolekce nábytku a uměleckých předmětů. K zámku patří rozlehlý anglický park. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do října.

Památky

Klášter s barokním kostelem v Krzeszów (Polsko)

Areál kláštera v Krzeszóvě každoročně navštíví desítky tisíc poutníků a turistů. V bazilice Nanebevzetí Panny Marie je překrásný umělecky hodnotný hlavní oltář a mnoho dalších sochařských a výtvarných skvostů. Hrobka rodu svídnickojavorských Piastovců je považována za nejkrásnější evropské mauzoleum. V kostele Svatého Josefa je padesát vzácných fresek velkého formátu.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.