Břeclavsko a Pálava - Památky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v okolí Břeclavi a na Pálavě doporučujeme navštívit památky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Břeclavsko a Pálava
1
Vila Tugendhat

Vila Tugendhat

Architektonický skvost Vila Tugendhat leží v městské části Brno sever v katastru Černá Pole. Tento dům byl postaven v letech 1929 – 1930 podle projektu světoznámého architekta Ludwiga Miese van der Roheho v tenkrát oblíbeném a moderním funkcionalistickém stylu.

Zámek Pohansko

Zámek Pohansko

Empírový zámeček Pohansko je součástí Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na seznamu památek UNESCO. K zámku vede stezka pro pěší i pro cyklisty. Pro zvídavé návštěvníky je připravena naučná stezka.

Klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích

Klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích

Dle kronikářů založil klášter v roce 1181 moravský velmož Vilém. V současnosti si návštěvníci mohou prohlédnout zříceninu kláštera v podobě ze 14. až 15. století.

Stará radnice v Brně

Stará radnice v Brně

V Radnické ulici, která spojuje náměstí Svobody se Zelným trhem, stojí nejstarší světská budova v Brně. Je jí Stará radnice. Jak vyplývá z dobových dokumentů, byla postavena již ve 13. století. Poprvé je jako rychta zmiňována v roce 1304. Od roku 1958 je budova vyhlášena kulturní památkou.

Památky

Kostel Sv. Šebastiána na Svatém kopečku

Kostel Svatého Šebestiána je završením křížové cesty na Svatém kopečku nad Mikulovem. Byl postaven pod patronací Františka z Dietrichsteina po roce 1622, kdy byl Mikulov zasažen epidemií moru. Svatý kopeček je součástí Pavlovských vrchů a pro výskyt mnoha druhů chráněných rostlin byl v roce 1992 vyhlášen přírodní rezervací.

Muzea

Památník Velké Moravy

Ve Starém Městě byl v roce 1969 otevřen Památník Velké Moravy, jehož budova je vybudovaná nad základy kamenné velkomoravské stavby hřbitovního kostela z 9. století, které v roce 1949 objevil archeolog Vilém Hrubý. Kostel stál uprostřed rozsáhlého pohřebiště. V dosud prozkoumaných hrobech, v počtu asi 2000, bylo nalezeno mnoho předmětů, ze kterých je možné se dovědět některé detaily ze života...

Památky

Historické centrum Znojmo

Znojmo je historické město s obdivuhodným množstvím dochovaných památek. Procházka historickou částí města je opravdu krásným zážitkem. Při návštěvě Znojma by turisté neměli vynechat dvě nejkrásnější vyhlídková místa, vyhlídkovou věž staré radnice v Obrokové ulici a terasu nad řekou před chrámem Svatého Mikuláše.

Památky

Znojemské podzemí

Pod historickou částí města Znojmo se nachází podzemí, které je nejrozlehlejší v naší zemi. Vzhledem k poloze města Znojma byly tyto prostory původně určeny ke skladování vína. Délka chodeb tohoto podzemního labyrintu je bezmála třicet kilometrů a vede čtyřmi patry. Pro veřejnost je ale přístupná pouze kilometrová prohlídková trasa.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.