Broumovsko - Hrady a zámky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Broumovsku doporučujeme navštívit hrady a zámky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Broumovsko
1
Zámek Nové Město nad Metují

Zámek Nové Město nad Metují

Návštěva zámku v Novém Městě nad Metují je skutečnou lahůdkou pro milovníky historie a umění. Překrásné interiéry, bohaté umělecké sbírky, kolekce Braunových soch v zahradě, unikátní dřevěný most podle návrhu Dušana Jurkoviče, to vše zde návštěvníci mohou obdivovat. A když ještě vystoupají na vyhlídkovou věž a uvidí malebné město jako na dlani, stane se návštěva Nového Města nad Metují...

Zámek Ratibořice

Zámek Ratibořice

Původně barokní zámek Ratibořice byl vystavěn v roce 1708. Později byl přebudován v empírovém slohu na letní sídlo vévodkyně Vilemíny Kateřiny Zaháňské, která byla předlohou kněžny z knihy Boženy Němcové. Dnes je ratibořický zámek vyhlášenou národní kulturní památkou.

Zámek Náchod

Zámek Náchod

Na prohlídku zámku v Náchodě by si návštěvníci měli ponechat dost času, neboť v areálu zámku je mnoho zajímavých atrakcí. Kromě zámecké prohlídky, je zde tajemná výstava strašidel, vyhlídková věž, hradní příkop se dvěma medvědy, prohlídka hladomorny, krásná zámecká zahrada s vyhlídkovou terasou a rozlehlý anglický park.

Zámek Opočno

Zámek Opočno

Zámek Opočno je vystavěný v renesančním slohu a je národní kulturní památkou. Má velice krásné arkádové nádvoří. Při prohlídce návštěvníci uvidí bohaté kolekce nábytku a uměleckých předmětů. K zámku patří rozlehlý anglický park. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do října.

Zámek Hrádek u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic je krásná romantická stavba. Právě díky tomu je také často využíván pro natáčení filmů a to filmovými štáby českými i zahraničními. Jedná se o nejvíce navštěvovaný zámek ve východních Čechách. Nechal jej vystavět František Arnošt Harrach. Od roku 1945 je zámek státním majetkem.

Hrady a zámky

Zámek Rychnov nad Kněžnou

Dominantou města Rychnov nad Kněžnou je krásný barokní zámek. Byl postaven na konci 17. století a o čtvrt století později dobudován podle návrhu věhlasného architekta Jana Blažeje Santiniho. Při prohlídce mohou návštěvníci obdivovat obrazárnu rodu Kolovratů a krásně zachovalé původní interiéry.

Hrady a zámky

Zřícenina hradu Pecka

V městečku Pecka stojí na návrší zřícenina stejnojmenného hradu vybudovaného ve 14. století. Později byl přestaven na renesanční zámek, ale po velkém požáru v roce 1830 byl objekt trvale opuštěn. V částečně zrekonstruovaném Harantovském paláci je dnes stálá expozice věnovaná Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic.

Hrady a zámky

Kumburk

Zřícenina gotického hradu Kumburk byla oblíbeným místem básníka Karla Hynka Máchy. Často ji navštěvoval a hledal zde inspiraci pro svou tvorbu. Hrad byl vybudován rodem Merkvarticů na čedičovém vrchu ve 14. století. Je odtud krásná vyhlídka do okolního kraje.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.