Zobrazit na mapě

Toulovcova rozhledna

Toulovcova rozhledna se nachází na Jarošovském kopci (539 m. n. m.) na půlce cesty mezi obcemi Budislav a Jarošov u Litomyšle v atraktivní přírodní oblasti Toulovcovy Maštale.

Dřevěná stavba rozhledny s kovovým schodištěm má 2 vyhlídkové plošiny. Na druhou vyšší vyhlídku vede 60 točitých schodů. Kdo je absolvuje, může se kochat výhledy nejen do blízkého okolí, ale za příznivého počasí i na severní české hory včetně Orlických hor.

Toulovcova rozhledna byla postavena v letech 2001 až 2002. V roce 2014 byla z důvodu opravy uzavřena, od roku 2015 je však turistům opět otevřena.

V oblasti Toulovcových Maštalí lze navštívit i další 2 rozhledny - rozhlednu Terezka u Proseče a rozhlednu Borůvka.

Fotogalerie - Toulovcova rozhledna

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Toulovcova rozhledna je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Toulovcova rozhledna je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 121 lidí

Zrekonstruovaná atypicky a nápaditě zařízená chalupa v částečně oplocené zahradě (bazén, krb, posezení) v malé obci jen 2 km od přírodní rezervace Toulovcovy Maštale a 12 km od Litomyšle.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1254

Prohlíželo 241 lidí

Prostorný standardně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, posezení s grilem) jen 6 km od přírodní rezervace Toulovcovy Maštale a 13 km od Litomyšle (UNESCO).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2062

Mimořádně atraktivní bezbariérová chata s krytou terasou, hernou, hřištěm, půjčovnou jízdních kol na kraji chatové osady u lesa v nádherné lokalitě přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1108

Pěkně a účelně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení) a zahradou (stolní tenis, petangue, posezení, ohniště) leží v tiché části obce jen 1,5 km od místního koupaliště a 7 km od města Polička.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1265

Luxusní chalupa k pronájmu s wellness (vířivka, sauna), hernou (kulečník, stolní fotbálek), terasou (koupací sud, stolní tenis, posezení, gril) leží na neoploceném pozemku (trampolína) na okraji obce.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2129

Prohlíželo 94 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, stolní tenis, posezení) v malé obci na úpatí Žďárských vrchů a nedaleko mikroregionu Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0841

Účelně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) u lesa nad říčkou Krounkou na kraji obce. Ideální k výletům (Žďárské vrchy, Toulovcovy Maštale).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2145

Velká účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (posezení, ohniště, trampolína) na kraji obce v malebné krajině Žďárských vrchů jen 1,5 km od přírodního koupání. Ideální k turistice.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1266

Akceptované poukázky a asociace