Zobrazit na mapě

Toulovcova rozhledna

Toulovcova rozhledna se nachází na Jarošovském kopci (539 m. n. m.) na půlce cesty mezi obcemi Budislav a Jarošov u Litomyšle v atraktivní přírodní oblasti Toulovcovy Maštale.

Dřevěná stavba rozhledny s kovovým schodištěm má 2 vyhlídkové plošiny. Na druhou vyšší vyhlídku vede 60 točitých schodů. Kdo je absolvuje, může se kochat výhledy nejen do blízkého okolí, ale za příznivého počasí i na severní české hory včetně Orlických hor.

Toulovcova rozhledna byla postavena v letech 2001 až 2002. V roce 2014 byla z důvodu opravy uzavřena, od roku 2015 je však turistům opět otevřena.

V oblasti Toulovcových Maštalí lze navštívit i další 2 rozhledny - rozhlednu Terezka u Proseče a rozhlednu Borůvka.

Fotogalerie - Toulovcova rozhledna

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Toulovcova rozhledna je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Toulovcova rozhledna je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Krásně zařízená prostorná chalupa s velkým vyžitím (finská sauna, společenská místnost, biliardový stůl, stolní tenis) k pronájmu s oplocenou zahradou leží na samotě u lesa na úpatí Žďárských vrchů.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 2440

Mimořádně atraktivní bezbariérová chata s krytou terasou, hernou, hřištěm, půjčovnou jízdních kol na kraji chatové osady u lesa v nádherné lokalitě přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1108
Krásné výhledy do okolí nabízí Toulovcova rozhledna v přírodní rezervaci Toulovcovy Maštale. Přístupna je pěšky, na kole i autem.

Pěkně zařízená chalupa (finská sauna, stolní tenis, stolní fotbálek) k pronájmu se zahradou (vyžití pro děti, gril, ohniště) leží na kraji malé vesničky v blízkosti mikroregionu Toulovcovy Maštale.

3 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 2424

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží u dvou rybníků (pramice, padleboard) na kraji malé vesničky v severní části Českomoravské vrchoviny.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2423

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s velkou terasou (vířivka, posezení, gril) a saunou leží v malé obci v malebném mikroregionu Toulovcovy Maštale (přírodní rezervace, rozhledny …).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2304

Dnes zobrazeno 10x

Rezervováno 19. 7.

Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou a velkou zastřešenou terasou (zapuštěný bazén, vířivka, infrasauna, posezení, gril) v malé obci v kouzelné krajině severní Vysočiny.

7 ložnic / max 19 osob
číslo chalupy: 2342

Dnes zobrazeno 19x

Rezervováno 20. 7.

Pěkně a účelně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení) a zahradou (petangue, posezení, ohniště) leží v tiché části obce jen 1,5 km od místního koupaliště a 7 km od města Polička.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1265

Luxusní chalupa k pronájmu s wellness (vířivka, sauna), hernou (kulečník, stolní fotbálek), terasou (koupací sud, stolní tenis, posezení, gril) leží na neoploceném pozemku (trampolína) na okraji obce.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2129

Akceptované poukázky a asociace