Zobrazit na mapě

Špalíček - historický soubor budov

Památky

V západočeském městě Cheb stojí na náměstí Jiřího z Poděbrad unikátní soubor měšťanských domů, který je nazýván Chebský špalíček.

Chebský špalíček je pozoruhodná skupina půvabných historických domů. Stojí uprostřed náměstí mimo ostatní zástavbu, takže si je mohou turisté prohlédnout doslova ze všech stran. Špalíček je rozdělen na dvě části úzkou uličkou zvanou Kramářská. Díky tomu, že při stavbě domů měli stavitelé k dispozici jen velmi malé pozemky, mají domy jen malý půdorys. Přesto jsou poměrně vysoké, mají tři nebo čtyři podlaží. Kdysi zde stály ještě další kupecké domy, ty se však nedochovaly, byly zničeny v 19. století. Chebský špalíček je výborným turistickým cílem jak pro dospělé tak i pro děti.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Špalíček - historický soubor budov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Špalíček - historický soubor budov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Dnes zobrazeno 10x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Prohlíželo 141 lidí

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Dnes zobrazeno 23x

Rezervováno dnes

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Prohlíželo 128 lidí

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2251

Akceptované poukázky a asociace