Zobrazit na mapě

Špalíček - historický soubor budov

Památky

V západočeském městě Cheb stojí na náměstí Jiřího z Poděbrad unikátní soubor měšťanských domů, který je nazýván Chebský špalíček.

Chebský špalíček je pozoruhodná skupina půvabných historických domů. Stojí uprostřed náměstí mimo ostatní zástavbu, takže si je mohou turisté prohlédnout doslova ze všech stran. Špalíček je rozdělen na dvě části úzkou uličkou zvanou Kramářská. Díky tomu, že při stavbě domů měli stavitelé k dispozici jen velmi malé pozemky, mají domy jen malý půdorys. Přesto jsou poměrně vysoké, mají tři nebo čtyři podlaží. Kdysi zde stály ještě další kupecké domy, ty se však nedochovaly, byly zničeny v 19. století. Chebský špalíček je výborným turistickým cílem jak pro dospělé tak i pro děti.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Špalíček - historický soubor budov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Špalíček - historický soubor budov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Prohlíželo 95 lidí

Zrekonstruovaná stylově zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa, gril) na okraji malé obce v malebné krajině CHKO Český les (turistika) poblíž hranic s Německem.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2323
V západočeském Chebu si mohou návštěvníci na náměstí Jiřího z Poděbrad prohlédnout unikátní soubor městských domů, který je nazýván Chebský špalíček. Jedná se o bývalé kupecké domy, z nichž nejstarší byl postaven již ve 13. století.

Jednoduše a účelně zařízená chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril ohniště) leží u lesa na kraji horské obce jen 17 km severně od Karlových Varů.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2463

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Dnes zobrazeno 11x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Dnes zobrazeno 8x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Akceptované poukázky a asociace