Zobrazit na mapě

Památník Jednoty bratrské

Muzea

Obec Kunvald je neodmyslitelně spjatá s historií evangelické církve Jednota bratrská v naší zemi. V roce 1457 zde totiž byl založen první sbor Jednoty bratrské v Čechách. Když o sto let později vypuklo stavovské povstání proti králi Ferdindu I. Habsburskému, v jeho čele stálo osm hlavních vůdců. Z toho šest jich bylo členy Jednoty bratrské. Povstání bylo potlačeno a krutě potrestáno. Mimo jiné byla i zakázána náboženská svoboda a Jednota bratrská z Kunvaldu na mnoho let zmizela. Dnes si návštěvníci tyto a mnohé další události mohou připomenout v Památníku Jednoty bratrské. V poutavé expozici je také vzácný exponát památná Bible kralická.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Památník Jednoty bratrské je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Památník Jednoty bratrské je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Dnes zobrazeno 8x

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a hernou (stolní tenis, kulečník, stolní fotbal, výčepní zařízení) v oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa) v tiché části obce jen 6 km od přehrady Pastviny.

4 ložnice / max 21 osob
číslo chalupy: 1371

Luxusní apartmán k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2243

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu se nachází v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2245

Akceptované poukázky a asociace