Zobrazit na mapě

Památník Jednoty bratrské

Muzea

Obec Kunvald je neodmyslitelně spjatá s historií evangelické církve Jednota bratrská v naší zemi. V roce 1457 zde totiž byl založen první sbor Jednoty bratrské v Čechách. Když o sto let později vypuklo stavovské povstání proti králi Ferdindu I. Habsburskému, v jeho čele stálo osm hlavních vůdců. Z toho šest jich bylo členy Jednoty bratrské. Povstání bylo potlačeno a krutě potrestáno. Mimo jiné byla i zakázána náboženská svoboda a Jednota bratrská z Kunvaldu na mnoho let zmizela. Dnes si návštěvníci tyto a mnohé další události mohou připomenout v Památníku Jednoty bratrské. V poutavé expozici je také vzácný exponát památná Bible kralická.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Památník Jednoty bratrské je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Památník Jednoty bratrské je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 192 lidí

Účelně zařízený rekreační objekt k pronájmu s oploceným dvorkem (zastřešená pergola, ohniště) a uzamykatelnou kolárnou v malebné krajině podhůří Orlických hor jen 9 km od přehrady Pastviny.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2037

Prohlíželo 140 lidí

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Prohlíželo 92 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Moderní kvalitně zařízený domek s terasou v neoplocené zahradě (bazén, dětský koutek, posezení) zcela na kraji obce nedaleko lesa jen 2 km od přehrady Pastviny (koupání, rybaření).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1251

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Akceptované poukázky a asociace