Zobrazit na mapě

Památník Bitvy tří císařů ve Tvarožné

Turistické zajímavosti

Vrch Santon je součástí památkové zóny Slavkovského bojiště. V průběhu bitvy zde bylo opevněné postavení francouzských dělostřelců, kteří chránili přístup ke stanovišti na vrcholu Žuráň, odkud bitvě přihlížel císař Napoleon.

Zachovaly se zde části původních okopů a na památku bitvy zde stojí i replika jednoho francouzského děla. Na tuto lokalitu nezvyklý název kopce pochází od francouzských vojáků, kterým vrch připomínal kopec Santon v Egyptě. Původní název kopce Padělek se přestal používat. Na vrchu stojí kaple Panny Marie Sněžné s pamětními deskami. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Památník Bitvy tří císařů ve Tvarožné je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Památník Bitvy tří císařů ve Tvarožné je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Dnes zobrazeno 12x

Malá pěkně a účelně zařízená chata se zastřešenou verandou na samostatné zahradě v tiché chatové osadě v blízkosti lesa jen 200 m od Pístoveckého rybníku s upravenou pláží (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1412

Dnes zobrazeno 10x

Pěkně zařízená chata k pronájmu na udržovaném pozemku (posezení, ohniště, stolní tenis) v nevelké chatové osadě poblíž lesa s možností výletů do Moravského krasu jen 8 km od Vyškova (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1573

Dnes zobrazeno 12x

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Dnes zobrazeno 11x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Dnes zobrazeno 16x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1414

Pěkná jednoduše zařízená místně typická chata s vinným sklípkem, společenskou místnosti s krbem a malou terasou s výhledem na vinohrady v obci v uličce s vinnými sklepy přímo na cyklostezce.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1582

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a velkou zastřešenou terasou (posezení, krb) leží v jihomoravské vinnařské obci jen 20 km od CHKO Pálava. Cykloturistika.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1007

Akceptované poukázky a asociace