Zobrazit na mapě

Památník Bitvy tří císařů ve Tvarožné

Turistické zajímavosti

Vrch Santon je součástí památkové zóny Slavkovského bojiště. V průběhu bitvy zde bylo opevněné postavení francouzských dělostřelců, kteří chránili přístup ke stanovišti na vrcholu Žuráň, odkud bitvě přihlížel císař Napoleon.

Zachovaly se zde části původních okopů a na památku bitvy zde stojí i replika jednoho francouzského děla. Na tuto lokalitu nezvyklý název kopce pochází od francouzských vojáků, kterým vrch připomínal kopec Santon v Egyptě. Původní název kopce Padělek se přestal používat. Na vrchu stojí kaple Panny Marie Sněžné s pamětními deskami. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Památník Bitvy tří císařů ve Tvarožné je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Památník Bitvy tří císařů ve Tvarožné je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Prohlíželo 124 lidí

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209
Na úbočí kopce Santon u Tvarožné je postaven pomník padlým v Bitvě tří císařů. Jedná se o mramorový kříž, v jehož středu je umístěna hlava Krista s nápisem "Blahoslavení, kteří v pánu umírají".

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a oplocenou zahradou (zastřešené posezení, ohniště, udírna) leží na okraji malé obce nedaleko CHKO Moravský kras jen 35 km od Brna.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2420

Prohlíželo 92 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Prohlíželo 118 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Dnes zobrazeno 10x

Pěkná jednoduše zařízená místně typická chata s vinným sklípkem, společenskou místnosti s krbem a malou terasou s výhledem na vinohrady v obci v uličce s vinnými sklepy přímo na cyklostezce.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1582

Nový podkrovní apartmán k pronájmu nad vinným sklípkem se zcela samostatným vchodem se nachází v malebné vinařské obci na jižní Moravě v oblasti ideální pro cykloturistiku.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2209

Akceptované poukázky a asociace