Zobrazit na mapě

Ounuz - stará poštovna ze Sněžky

Turistické zajímavosti

Stará poštovna se nachází v obci Ounuz nedaleko Monínce. Starou poštovnu ze Sněžky chtěli zbořit, ale nadšenci ji zachránili. Trám po trámu ji rozebrali a po částech odvezli na nové místo, do obce Ounuz. Roubená chata z poloviny 19. století je nejstarší poštovnou v Česku.  Uvnitř najdete expozici, která vás seznámí s její 150 letou historií. Najdete ji na výstupu z lanovky v lyžařském areálu Monínec.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Ounuz - stará poštovna ze Sněžky je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Ounuz - stará poštovna ze Sněžky je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v klidné chatové osadě na okraji městečka jen 10 km od sportovně-rekreačního areálu Monínec.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2162

Dnes zobrazeno 31x

Rezervováno 7. 8.

Účelně zařízená vesnická chalupa s oploceným dvorem (bazén, stolní tenis, posezení, gril) leží na okraji obce nedaleko lesa v malebné jihočeské krajině s možností krásných výletů do okolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1853

Dnes zobrazeno 27x

Velmi pěkně zařízený prázdninový dům k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s posezením, zahradní krb) v tiché ulici na okraji jihočeské obce. Ideální k cykloturistice.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2204

Dnes zobrazeno 19x

Zrekonstruovaná vesnická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji malé vesničky v malebné jihočeské krajině jen 12 km od Tábora.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1619

Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (pergola s posezením, gril, ohniště) v malé tiché obci u rybníka jen 7 km od Tábora v oblasti ideální pro cykloturistické výlety.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1465

Účelně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, gril, ohniště) na překrásném místě na samotě u dubového háječku s výhledem na rybník jen 10 km od přehrady Orlík.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2222

Prohlíželo 113 lidí

Stylová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu se zahradou (zapuštěný bazén, stolní tenis, pergola, krb, dětský koutek) a wellness (vířivka, sauna) leží na okraji malé osady jen 4 km od přehrady Orlík.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1218

Dnes zobrazeno 24x

Kvalitně zařízený moderní rekreační dům s prostorným obytným pokojem s krbem ve velmi pěkné oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, zastřešená terasa s posezením a grilem).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1515

Akceptované poukázky a asociace