Zobrazit na mapě

Malé Javorské jezero

Přírodní zajímavosti

Malé Javorské jezero je jedno z osmi šumavských ledovcových jezer. Leží na německé straně Šumavy na severním svahu Malého Javoru, v nadmořské výšce 918 m.

Zvláštností jezera jsou tři plovoucí ostrůvky, které mají tloušťku 1,5 až 3,5 metru. Na jejich povrchu rostou kromě trávy i vzácné rostliny (blatnice bahenní, měkkyně bahenní) a zakrsné, až šedesátileté, smrky.

Pohled na toto překrásné jezero byste si neměli nechat ujít, ze Železné Rudy jste tam "co by dup".  Také tu můžete naskočit na silniční vláček, který pendluje mezi jezerem a zoologickou zahradou v nedalekém Lohbergu. Přhoďte do batohu pár EUR.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Malé Javorské jezero je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Malé Javorské jezero je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 10x

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě v turisty oblíbeném městečku Železná Ruda v dosahu těch nejpřitažlivějších šumavských cílů (Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá Strž).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2038

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0724

Dnes zobrazeno 11x

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, pergola, trampolína, gril, ohniště) v malé obci v blízkosti hranic s Německem. Ideální pro výlety po celé Šumavě.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2265

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218

Akceptované poukázky a asociace