Zobrazit na mapě

Malé Javorské jezero

Přírodní zajímavosti

Malé Javorské jezero je jedno z osmi šumavských ledovcových jezer. Leží na německé straně Šumavy na severním svahu Malého Javoru, v nadmořské výšce 918 m.

Zvláštností jezera jsou tři plovoucí ostrůvky, které mají tloušťku 1,5 až 3,5 metru. Na jejich povrchu rostou kromě trávy i vzácné rostliny (blatnice bahenní, měkkyně bahenní) a zakrsné, až šedesátileté, smrky.

Pohled na toto překrásné jezero byste si neměli nechat ujít, ze Železné Rudy jste tam "co by dup".  Také tu můžete naskočit na silniční vláček, který pendluje mezi jezerem a zoologickou zahradou v nedalekém Lohbergu. Přhoďte do batohu pár EUR.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Malé Javorské jezero je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Malé Javorské jezero je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, gril, stolní tenis, vyžití pro děti) v dosahu těch nejpřitažlivějších šumavských cílů (Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá Strž).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2038

Pěkně zařízená prostorná zcela samostatná část chalupy k pronájmu s terasou (zastřešené posezení, gril) leží v atraktivní šumavské obci jen 8 km od Černého jezera a 6 km od rozhledny Pancíř.

6 ložnic / max 25 osob
číslo chalupy: 2496
Malé Javorské jezero - Kleiner Arbersee leží v nadmořské výšce 918 m na severním úpatí Malého Javoru na německé straně. Patří mezi 8 šumavských ledovcových jezer. Kolem jezera vede turistická stezka, která vám zabere 45 minut.

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa v částečně oplocené zahradě (bazén, koupací sud, stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0724

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, pergola, trampolína, gril, ohniště) v malé obci v blízkosti hranic s Německem. Ideální pro výlety po celé Šumavě.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2265

Pěkně zařízená chata resp. zcela samostatná polovina dvojchaty se samostatným vchodem a zahradou (bazén, krb a pergola) v malé chatové osadě v blízkosti lesa. Ideální podmínky k turistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1235

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště), v chatové rekreační osadě u lesa na okraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Šumavy.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2264

Akceptované poukázky a asociace