Zobrazit na mapě

CHKO Křivoklátsko

Přírodní zajímavosti

CHKO Křivoklátsko se nachází 30 km západně o Prahy a jeho středem vede řeka Berounka, která každoročně láká mnoho vodáků. V této oblasti se nachází mnoho turistických tras a na své si přijdou i cyklisté. Pro ty zde vzniklo velké množství Křivoklátských okruhů, které dohromady čítají 450 km kvalitních tras a vedou po klidných cestách malebné přírody. 

V posledních letech se opět obnovila snaha Středočeského kraje o vyhlášení národního parku Křivoklátsko. 

Mezi oblíbené turistické cíle patří hrady Křivoklát, Točník, Žebrák, zříceniny Jenčov a Jinov nebo zámky Zbiroh a Lány. Za navštívení  také stojí zřícenina hradu Týřov, který představoval ve své době unikátní hrad v Čechách i celé střední Evropě. Odtud můžete zamířit na Čertovu skálu, která se tyčí nad řekou Berounkou. Nedaleko se také nachází Skryjská jezírka zakončená vodopádem.

Křivoklátsko je doporučeným turistickým cílem při ubytování na chatách a chalupách v okolí Prahy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

CHKO Křivoklátsko je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

CHKO Křivoklátsko je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkný rekreační dům (chalupa) resp. kvalitně zařízené první patro domu k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, posezení, gril) v malé obci na Křivoklátsku jen 2 km od zámku Zbiroh.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2106

Pěkná stylově zrekonstruovaná prostorná chalupa s velkou zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce v atraktivním regionu na severním úpatí vrchoviny Brdy pod vrchem Plešivec.

5 ložnic / max 9 osob
číslo chalupy: 1423

Účelně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s oploceným dvorem (houpačka, posezení s grilem) a výhledem na královský hrad Karlštejn. Ideální k poznávání krás CHKO Český kras a okolí Prahy.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2158

Velmi pěkná chata k pronájmu leží na kraji obce v klidné lokalitě u lesa v oploceném areálu (bazén, terasa s posezením, krb) v malebném regionu středních Čech při vstupu do CHKO Brdy (cykloturistika).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2008

Velmi pěkná chata k pronájmu leží na kraji obce v klidné lokalitě u lesa v oploceném areálu (bazén, terasa s posezením, krb) v malebném regionu středních Čech při vstupu do CHKO Brdy (cykloturistika).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2007

Velmi pěkná chata k pronájmu leží na kraji obce v klidné lokalitě u lesa v oploceném areálu (bazén, posezení, krb) v atraktivním regionu středních Čech při vstupu do CHKO Brdy (cykloturistika).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2006

Chalupa resp. zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy s vlastním vchodem a zcela samostatnou oplocenou zahradou (trampolína, posezení, krb) v malebném prostředí u řeky Berounky a nedaleko lesa.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1701

Prohlíželo 99 lidí

Rezervováno 1. 10.

Stylová nově zrekonstruovaná chalupa s oplocenou zahrádkou (koupací jezírko, terasa s posezením, gril) v atraktivní lokalitě CHKO Český kras jen 8 km od hradu Karlštejn a jen 23 km od centra Prahy.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1615

Akceptované poukázky a asociace