Zobrazit na mapě

Archeologická expozice Dolní Věstonice

Muzea

Dolních Věstonicích v budově bývalé radnice bylo zřízeno velmi zajímavé archeologické muzeum. Je zde stálá expozice, ve které se návštěvníci seznámí s historií archeologického výzkumu v tomto malebném kraji pod Pálavou.

Zajímavým exponátem je model sídliště lovců mamutů, které vzniklo před třiceti tisíci lety a bylo odhaleno právě v Dolních Věstonicích. Jsou zde vystaveny také nejrůznější pravěké zbraně, nástroje a ostatní předměty, které naši předkové používali, ale i umělecké předměty, které vyráběli jen tak pro radost. Příkladem je proslulá soška ženy Věstonická Venuše, kterou je zde také možné vidět.

Archeologické muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Archeologická expozice Dolní Věstonice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Archeologická expozice Dolní Věstonice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu s malou zahradou (terasa s posezením) leží v atraktivní oblasti přímo pod Pálavou v blízkosti Novomlýnských nádrží jen 12 km od Mikulova. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1909

Dnes zobrazeno 10x

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, krb) na kraji obce jen 500 od přehrady Nové Mlýny v těsné blízkosti CHKO Pálava a jen 8 km od Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1310

Stylově a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1834

Dnes zobrazeno 12x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa s uzavřeným dvorem (posezení, gril) v atraktivní lokalitě jen 500 m od přehrady Nové Mlýny, 3 km od aquaparku v Pasohlávkách a 7 km od Pálavy.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1304

Velmi pěkná chata leží v oplocené zahradě (posezení, krb, dětský koutek) na okraji obce v blízkosti vinných sklepů a vinic v atraktivní lokalitě nedaleko Novomlýnských nádrží pod Pálavou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1804

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Pěkně zařízený apartmán v prvním patře rodinného domu jen 200 m od rozhledny Maják je ideální variantou ubytování pro ty, kteří chtějí poznávat krásy jižní Moravy (Pálava, Lednicko-valtický areál).

3 ložnice / max 9 osob
číslo apartmánu: 1607

Akceptované poukázky a asociace