Zobrazit na mapě

Archeologická expozice Dolní Věstonice

Muzea

Dolních Věstonicích v budově bývalé radnice bylo zřízeno velmi zajímavé archeologické muzeum. Je zde stálá expozice, ve které se návštěvníci seznámí s historií archeologického výzkumu v tomto malebném kraji pod Pálavou.

Zajímavým exponátem je model sídliště lovců mamutů, které vzniklo před třiceti tisíci lety a bylo odhaleno právě v Dolních Věstonicích. Jsou zde vystaveny také nejrůznější pravěké zbraně, nástroje a ostatní předměty, které naši předkové používali, ale i umělecké předměty, které vyráběli jen tak pro radost. Příkladem je proslulá soška ženy Věstonická Venuše, kterou je zde také možné vidět.

Archeologické muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Archeologická expozice Dolní Věstonice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Archeologická expozice Dolní Věstonice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu s malou zahradou (terasa s posezením) leží v atraktivní oblasti přímo pod Pálavou v blízkosti Novomlýnských nádrží jen 12 km od Mikulova. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1909

Velmi pěkná rekreační chalupa se zcela uzavřeným dvorem (šipky, ruské kuželky, zahradní domeček s udírnou, posezení) v obci jen 3 km od přehrady Nové Mlýny a jen 7 km od Mikulova (zámek).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0525

Nový moderní rekreační dům se dvorem (posezení, gril) a vinným sklípkem leží na kraji vinařské obce Milovice v atraktivní lokalitě CHKO Pálava nedaleko přehrady Nové Mlýny a jen 8 km od Mikulova.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1904

Rezervováno 16. 9.

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, krb) na kraji obce jen 500 od přehrady Nové Mlýny v těsné blízkosti CHKO Pálava a jen 8 km od Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1310

Stylově a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1834

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa s uzavřeným dvorem (posezení, gril) v atraktivní lokalitě jen 500 m od přehrady Nové Mlýny, 3 km od aquaparku v Pasohlávkách a 7 km od Pálavy.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1304

Plně zrekonstruovaná kvalitně zařízená chata k pronájmu s velkou terasou (posezení, gril, slunečník) a bazénem v uličce vinných sklepů nedaleko centra městečka v oblasti ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1651

Akceptované poukázky a asociace